استاندار لرستان تاکید کرد: توانایی تبدیل اکسیر به بهترین شرکت داروسازی در کشور

on .

استاندار لرستان بر توانایی تبدیل اکسیر به بهترین شرکت داروسازی کشور تاکید کرد.


به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، سید موسی خادمی در جلسه بررسی مشکلات داروسازی اکسیر و زاگرس فارمد بروجرد اظهار کرد: شرکت اکسیر به لحاظ بالقوه مجموعه خوب و دارای بازار و تکنولوژی به روز است.

وی در ادامه با اشاره به توان صادرات و سابقه خوب این شرکت در این حوزه افزود: شرکت داروسازی اکسیر نیاز به مراقبت و نگهداری دارد تا بتواند جایگاه اصلی و مناسب خود را پیدا کند.

استاندار لرستان با اشاره به مشکلات بانکی و مالیاتی این شرکت به حمایت از آن تاکید کرد و گفت: با توجه به حمایتی که پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری باید از تولید و کالای داخلی داشته باشیم تلاش خواهیم کرد این شرکت در سال جاری موقعیت بهتری نسبت به گذشته پیدا کند.

وی با اشاره به توان صادرات و تکنولوژی به روز داروسازی اکسیر بیان کرد: ظرفیت و توانایی این مجموعه با حمایت‌های دولت معنادار می‌شود، بنابراین توانایی تبدیل شدن به یکی از بهترین شرکت‌های داروسازی را در کشور دارد.

خادمی در رابطه با شرکت زاگرس فارمد تصریح کرد: این شرکت مشمول ماده ۱۴۱ شده و در لیست شرکت‌های تولیدی زیان‌ده محسوب می‌شود، معمولا شرکت‌هایی که دچار چنین گرفتاری می‌شوند برای پیگیری کار‌های بعدی آن از طریق سیستم بانکی با مشکل روبرو هستند.

وی بر انجام مقدمات افزایش سرمایه در گردش این شرکت تاکید کرد و افزود: اعطای سرمایه در گردش به شرکت زاگرس فارمد باعث می‌شود که از ذیل اصل ۱۴۱ قانون تجارت خارج شود.

استاندار لرستان مشکل اساسی شرکت‌های فوق را فرایند حاکم بر بازار داخلی عنوان کرد و گفت: از یک طرف پرداخت به موقع بدهی‌های بانکی و از طرفی دریافت مطالبات زمان‌یر خود از بازار باعث ایجاد خلا شده که امیدواریم بتوان با تامین سرمایه در گردش این خلاء را جبران کنیم.


کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.