استاندار لرستان: وظیفه دولت در مقابل دانش‌آموزان استثنایی سنگین‌تر است

on .

استاندار لرستان بر لزوم توجه به آموزش و پرورش جوانان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر سیدموسی خادمی در بازدید از مدرسه کودکان استثنایی تربیت خرم‌آباد ضمن گرامی‌داشت هفته معلم اظهار کرد: این ایام زمانی برای تقدیر از کسانی است که سرمایه‌های آینده کشور را در اختیار دارند و با جان‌فشانی و ایثارگری، این سرمایه‌ها را می‌سازند و برای آینده کشور تقویت می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: در سال‌روز شهادت آیت‌الله مطهری لازم است از این استاد گران‌قدر یادی کنیم؛ معلمی که به تمام معنا استاد بودند و به لحاظ موضوعی و نظری در تمام حوزه‌های تعلیم و تربیت فعالیت داشته و عالی‌ترین موضوعات فلسفوی، علمی و فقهی را بیان کرده است.

دکتر خادمی ادامه داد: وی برای کودک و نوجوانان نیز کار کرده و داستان راستان او نقش بسزایی در تعلیم و تربیت نسل جوانان در آن روزها داشته است.

استاندار لرستان با بیان اینکه بحث آموزش و پرورش و توجه به جوانان لازم و ضروری است، اضافه کرد: اینکه توجه به آموزش و پرورش چه تاثیری بر توسعه کشورها دارد نیازمند توضیح زیادی نیست چراکه هیچ کشوری بدون توجه به آموزش و پرورش و داشتن نهادی قوی، مقتدر، منظم و سامان یافته به پیشرفت و توسعه نخواهد رسید.

وی ادامه داد: این نهاد می‌بایست نهادی خوب باشد و تنها صورت آن مهم نیست بلکه معنا، سیرت و محتوا از اهمیت بیشتری برخوردار است و به نظر می‌رسد در کشور باید روی آن بیشتر کار ‌کنیم تا به هدف اصلی خود در این حوزه برسیم.

دکتر خادمی با بیان اینکه در نقاط با کمترین میزان جمعیت نیز مدرسه برده شده و حداقل‌ها را فراهم کرده‌ایم، اظهار کرد: قاعدتا باید روی نظام سازی و کیفیت سازی کار بیشتری انجام دهیم.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: در بین دانش‌آموزان افرادی هستند که تحت عنوان استثنایی از آنان یاد می‌شود و از بقیه مهم‌تر هستند.

وی بیان کرد: وظیفه دولت‌ها به ویژه دول اسلامی در قبال آنان سنگین‌تر است چراکه انسان‌هایی هستند که بدون اراده و دخالت خود تقدیر بر این بوده که نقصی به لحاظ جسمی پیدا کنند برای همین وظیفه جامعه در مقابلشان سنگین‌تر است.

دکتر خادمی گفت: لطف کامل خداوند متعال ایجاب می‌کند که اگر جایی کمی قرار داد در جایی دیگر آن را جبران و در عنصر و عمق دیگری تقویت کرده است.

استاندار لرستان با بیان اینکه یکی از کارهای ما در این مدارس این است که بررسی کنیم کدام عنصر و بخش از بدن آمده و جایگزین قسمت ضعیف و نقص‌دار شده است، افزود: اگر این بخش تقویت و روی آن کار شود هیچ نقطه ضعفی در وجود فرد باقی نخواهد ماند.

وی تصریح کرد: دانشمندان بزرگی وجود داشته‌اند که علی‌رغم محدودیت‌ها و معلولیت‌های جسمی خیلی زیاد نقش موثری در توسعه جامعه داشته‌اند چراکه بعد برجسته و مورد عنایت را خوب تشخیص داده و روی آن کار کرده‌اند.

دکتر خادمی گفت: یکی از اقدامات ما در این مدارس باید همین موضوع باشد و البته کار سختی است و جا دارد از معلمین و کسانی‌که در این حوزه فعال هستند تشکر کرد چراکه کارشان متفاوت است و علاوه بر نقش‌های آموزشی گاها مجبورند کارهای دیگری را نیز انجام دهند.کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.