معاون استاندار تاکید کرد: لزوم نقش معلم در سیاست‌گذاری و تغییر سیستم آموزشی

on .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بر لزوم نقش معلم در سیاست‌گذاری و تغییر سیستم آموزشی کشور تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، حبیب‌الله خجسته‌پور در مراسم تکریم و معارفه مدیر کل آموزش و پرورش استان با اشاره به نقش محوری آموزش در جامعه اظهار کرد: آموزش کلید هر چیزی از جمله صلح و ثبات در جهان، بهداشت و درمان، کارآفرینی و رشد اقتصادی و احترام متقابل میان فرهنگ‌ها، ادیان، باورها و جنسیت های مختلف است.

وی در ادامه آموزش صحیح و اصولی را کلید هر قفلی دانست و افزود: آموزش با وجود معلم امکان‌پذیر است و این معلمان هستند که می‌توانند جامعه را به سمت صلح، بهداشت و سلامت و ... سوق دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری نقش معلمان را به عنوان پدران و مادران معنوی همه انسان‌ها، در رشد و تربیت انسان‌ها مهم و تعیین کننده عنوان کرد و گفت: به واسطه ضعف‌هایی که در سیاست‌گذاری‌های کلان آموزش و پرورش دیده می‌شود، نقش معلمین در آن سیاست‌گذاری‌ها و تغییر سیستم‌های آموزشی چندان به چشم نمی‌آید.

وی در ادامه افزود: معلمین اگر خود را در سیاستگذاری‌ها سهیم بدانند احساس مالکیت داشته و در اجرای آن تلاش خواهند کرد.

خجسته‌پور با بیان اینکه آموزش بدون امکانات و ساختمان آموزشی امکان‌پذیر است اما بدون معلم امکان‌پذیر نیست، تصریح کرد: رکن محوری آموزش که در کنار آن تهذیب، تزکیه و پرورش نقش مهمی دارد، معلم است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری با بیان اینکه آموزش و پرورش نهادی است که در رشد همه ملت‌ها نقش اولی ایفا می‌کند، خاطر نشان کرد: در فرهنگ، دین و مذهب ما احترام و تکریم معلم اشاره شده است و امیدواریم که این تغییرها و جابجایی‌ها خللی در تکریم معلمین ایجاد نکند، و هر قدمی به پیش می رویم در راستای اعتلای جایگاه معلمین باشد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.