استاندار لرستان: دانشگاه جامع علمی کاربردی نقش موثری در توانمندسازی افراد دارد

on .

استاندار لرستان گفت:دانشگاه جامع علمی کاربردی نقش موثری در آموزش افراد بیکار و توانمندسازی آنان در حوزه های فنی دارد که این امر موجب کاهش نرخ بیکاری در جامعه می شود.

به گزارش روابط عمومی  استانداری لرستان،  سید موسی خادمی در نخستین گردهمایی روسای دانشگاه های علمی کاربردی درسالن جلسات دانشگاه علمی کاربردی لرستان افزود: لرستان شانزدهمین استان به لحاظ جمعیت و مساحت در سطح کشور است و با توجه به قرار گرفتن در کریدور شمال به جنوب و ارتباط با غرب در تبادلات کشور بسیار جایگاه مهمی دارد.
وی ادامه داد: لرستان بعد از استان های شمالی کشور پرآب ترین استان محسوب می شود و 14 میلیارد متر مکعب روان آب دارد که 9 میلیارد متر مکعب آن تولید استان است.
وی با اشاره به اینکه لرستان به لحاظ بهره مندی از منابع طبیعی بهشت ایران است اظهار کرد: توپوگرافی، طبیعت ویژه و بکر این استان با جنگل ها و آب های روان شرایط توسعه گردشگری و اکو توریسم لرستان را مهیا کرده است.
خادمی اضافه کرد: لرستان دارای آثار تاریخی بی نظیر از جمله پل های تاریخی،قلعه فلک الافلاک و پنج هزار اثر تاریخی و ترکیب جمعیتی روستایی، عشایری و شهری می باشد و حفظ سنت های شهری انواع امکانت توریسم را در این استان ایجاد کرده است.
به گفته وی توسعه بخش گرشگری و تقویت لرستان به عنوان مقصد گردشگری با توجه به ظرفیت های استان در اولویت قرار دارد.
وی به اجرای طرح های مهمی در این استان اشاره کرد و گفت: فرودگاه استان،چهار خطه ها و راه آهن استان ظرفیت مناسبی در حمل و نقل این استان هستند.
استاندار لرستان همچنین گفت: اتصال راه آهن مرکز استان به دورود و سپس به پلدختر و اندیمشک از طرح های مهم استان می باشد و با اعتباری بیش از 16 میلیارد ریال در دست اجرا است.
وی افزود: آزاد راه اراک خرم آباد نیز از طرح های مهم استان است و امسال بخش درون استانی این آزاد راه از خرم آباد تا بروجرد به بهره برداری خواهد رسید.
وی به نرخ بالای بیکاری در این استان اشاره کرد و گفت: بنا بر آمار اعلام شده نرخ بیکاری در این استان 12 درصد است که یکی از بزرگترین مشکلات بیکاران استان عدم مهارت می باشد.
استاندار لرستان تاکید کرد: بخشی از رسالت دانشگاه جامع علمی کاربردی آموزش افراد ماهر و توانمند در حوزه های فنی و عملی است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.