معاون استاندار لرستان: برای حمایت از کالای ایرانی قانون حمایت می‌کند

on .

Related imageمعاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان گفت: اتحادیه‌های صنوف مختلف آموزش‌های لازم حمایت از مصرف کننده را ارائه بدهند.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، گودرز امیری در سومین همایش اعطای گواهینامه رعایت حقوق مصرف‌کنندگان استان حمایت از مصرف‌کننده را امری ضروری عنوان کرد که در روش‎های اجرا دارای مشکلاتی است، افزود: بارها دیده می‎شود کالای مصرفی خریداری می‌شود اما اطلاعات کافی و لازم در اختیار مصرف کننده قرار نمی‎گیرد که در این رابطه سازمان حمایت از مصرف کننده باید ورود پیدا کند.

وی با بیان اینکه این سازمان باید نظارت‎ها و حمایت خود را به صورت مستمر از مصرف کننده داشته باشد، اضافه کرد: فردی که کار فنی انجام می‎دهد باید تمامی اصول را رعایت کند چراکه تعهد اخلاقی ارائه خدمات از اهمیت بالایی برخوردار است.

امیری با اشاره به اینکه در راستای حمایت از حقوق مصرف کننده اتحادیه‎های صنوف، دوره‎های آموزشی متنوع را برگزار کنند، بیان کرد: فروشنده می‎بایست کالای خود را به خوبی به مشتری معرفی کند و شیوه‎های درست مصرف را در اختیار وی قرار دهد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان گفت: باید این فرهنگ رایج شود و در این زمینه اتحادیه‎های صنوف آموز‎ش‎های لازم را ارائه بدهند.

وی با یادآوری شعار امسال بیان کرد: در این زمینه و برای حمایت از کالای ایرانی به ادارات بخشنامه‎های لازم ارائه شده و قانون هم حمایت کافی را دارد.

امیری با بیان اینکه کالای تولید داخل باید قابلیت رقابت و استانداردهای لازم را داشته باشد، اظهار کرد: هم اکنون برخی از کالاهای ما به گونه‎ای است که حتی از نمونه‎های خارجی خود برتر هستند اما سیستم تولیدی واحدها به روز نیست و به سمت افزایش کیفیت رشد نکرده و ارزش افزوده‎ای ایجاد نمی‎کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان با بیان اینکه در رابطه با ارائه خدمات پس از فروش، اصلاح تکنولوژی و آموزش نیروهای واحدهای تولیدی مسئول هستیم، ادامه داد: شعار سال بدون رعایت این نکات امکان‌پذیر نیست و باید اطلاعات لازم را به مصرف کننده‎ها ارائه بدهیم.

وی تصریح کرد: اگر اطلاعات خوب و به سرعت در اختیار مشتری قرار گیرد برای خرید و استفاده از محصول داخلی رغبت پیدا می‎کند.

امیری به گرفتن نظرات مردم جهت استفاده از آنها برای اصلاح و ارتقای کیفیت تولیدات داخلی اشاره کرد و گفت: باید این دیدگاه‎ها را برای رفع اشکالات و نواقص احتمالی به کار گرفت و تنها به جنبه انتقادی آن نگاه نکرد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.