استاندار لرستان مطرح کرد؛ استفاده از ظرفیت زنان فرهیخته در توسعه پایدار

on .

استاندار لرستان بر لزوم جهت‌دهی تحقیقات علمی برای اجرای برنامه‌های حوزه بانوان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، سید موسی خادمی در اولین مجمع مشورتی بانوان اظهار کرد: وظیفه این مجمع ارائه نقطه نظرات مشورتی در خصوص مسائل بانوان در حوزه‌های مختلف است.

وی بیان کرد: یکی از وظایف اصلی این مجمع نهادسازی در حوزه بانوان و اظهارنظر بر اساس مستندات کاربردی در خصوص ارتقای سطح زندگی بانوان و خانواده‌ها با توجه به عملکرد دستگاه‌های استان در ارتباط با مباحث بانوان است.

خادمی توجه به صنعت گردشگری با توجه به مولفه‌های بومی، محلی و بکر در سطح استان جهت اشتغال‌زایی در حوزه‌های مختلف بانوان را از اولویت‌های مهم این حوزه عنوان کرد.

مدیر ارشد استان مقوله فرهنگ را به عنوان یک کلیت معنایی به عنوان نخ نامریی در حوزه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی و اجتماعی برشمرد و گفت: زمینه‌سازی‌های فرهنگی در همه زیرساخت‌ها باعث تحول حوزه‌های مختلف بانوان می‌شود.

وی تصریح کرد: جهت‌دهی به تحقیقات علمی برای استفاده از نتایج راهبردی آنها در سیاست‌گذاری‌ها و پیگیری اجرای طرح‌ها و برنامه‌های حوزه بانوان و استفاده از ظرفیت زنان فرهیخته و نخبه برای توسعه پایدار از ضروریات تاسیس این مجمع است که لازمه آن ایجاد ایده و روشنگری است.

در ادامه جلسه لیلا سلاح‌ورزی، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری نیز مجمع مشورتی بانوان را شامل ۱۳ کمیته در زمینه‌های ورزشی، سلامت، حقوق، آسیب‌های اجتماعی، فرهنگی اجتماعی، آموزش و پرورش، گردشگری، سیاسی، کارافرینی و اقتصاد، فرهیختگان و نخبگان و حقوق زنان عنوان کرد.

وی گفت: این مجمع مشورتی که اعضای آن هر کدام رئیس یکی از کمیته‌های مسائل مختلف در حوزه بانوان است هر کدام ۴۵ روز یکبار به ریاست استاندار جهت ارائه گزارش در حوزه بانوان برگزار می‌شود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.