معاون استاندار لرستان: آزادسازی خرمشهر یک پیروزی ملی بود

on .

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان گفت: آزادسازی خرمشهر یک پیروزی ملی بود و همه در آن سهیم بودند.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، حبیب الله خجسته پور ظهر دوشنبه در جلسه هماهنگی گرامیداشت سوم خرداد با اشاره به اینکه حماسه آزادسازی خرمشهر از معدود اتفاقاتی بود که در آن آحاد مردم بدون هماهنگی و به صورت خودجوش به کف خیابان ها آمدند و شادی کردند و پیروزی را جشن گرفتند، اظهار داشت: آن لحظه که از خبر ساعت ۱۴ رادیو، آزادسازی خرمشهر اعلام شد، مردم خودجوش به خیابان آمدند.

وی با بیان اینکه در آزادسازی خرمشهر همه سهیم بودند و این پیروزی یک پیروزی ملی بود، تصریح کرد: یادآوری این حماسه برای مردم به ویژه نسل جوان ضروری است.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان با تاکید بر اینکه لازم است در سالروز این حماسه با تولید محتوا و فضاسازی، جان فشانی ها و ایثارگری های رزمندگان برای آزادسازی خرمشهر را یادآوری کنیم، افزود: حماسه آزادسازی خرمشهر آنقدر بزرگ بود که امام(ره) در رابطه با آن گفت «خرمشهر را خدا آزاد کرد»؛ کاری با این عظمت اگر اراده الهی نبود انجام نمی شد.

خجسته پور با اشاره به اینکه لرستان در این حماسه نقش قابل توجهی را ایفا کرده است، گفت: حماسه آزادسازی خرمشهر با ایام ماه مبارک رمضان تقارن یافته و باتوجه به پرشور بودن حضور مردم در مساجد و نماز جمعه، از این فضای معنوی باید بهره کافی را ببریم و در تبیین رشادت های رزمندگان در آزادسازی خرمشهر ایفای نقش شود.

وی با بیان اینکه با مشارکت اصناف باید در سطح جامعه گرامیداشت آزادسازی خرمشهر برای همه مشهود شود، تصریح کرد: برای تجلیل از خانواده شهدای این حماسه نیز باید برنامه ریزی شود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.