معاون استاندار : پیشگیری از بحران یک اقدام علمی است/برنامه‌ریزی با استفاده از داده‌ها

on .

Related imageمعاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: پیشگیری از بحران یک اقدام علمی است.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، احمد مرادپور در جلسه پیشگیری از اطفاء حریق استان اظهار کرد: ما هنوز نتوانسته‌ایم تجهیزات و اعتبار لازم را برای حفاظت از جنگل‌ها و منابع طبیعی استان از مرکز تهیه کنیم.

وی با بیان اینکه پیشگیری از بحران یک اقدام علمی است که با استفاده از داده‌ها برنامه‌ریزی می شود، خاطر نشان کرد: نگاه سنتی و اقدامات بدون برنامه حین اتفاق نتیجه‌ای در بر نخواهد داشت.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری با اشاره به اینکه حوادث طبیعی از جمله آتش‌سوزی در استان باعث خسارات سنگینی شده است، بیان کرد: خسارات بیشتر به دلیل نداشتن برنامه و آمادگی لازم برای پیشگیری از بحران است.

وی گفت: تشکیل جلسات و ارائه گزارش از چگونگی روی دادن حادثه، شناسایی نقاط حادثه‌خیز و عوامل حادثه در بحث حریق کافی نیست بلکه باید در مقابل، برنامه محور و در راستای پیشگیری از آن اقدام کرد.

مرادپور با تاکید بر اینکه مقابله با آتش‌سوزی باید برنامه‌محور و علمی انجام شود، تصریح کرد: با توجه به مهم بودن فرماندهی اطفاء حریق در زمان حادثه ، باید مشخص شود که مدیریت امور از ابتدا تا پایان کار به دست چه کسی و یا ارگانی است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری بیان کرد: با مدیریت و نظارت مناسب از آتش‌سوزی در پارک‌های داخل شهر جلوگیری شود، چرا که این اتفاق در شأن این مردم نیست.
وی استفاده از ظرفیت‌های دستگاه‌های اجرایی را در پیشگیری و مهار آتش‌سوزی ضروری دانست و عنوان کرد: امیدواریم با همکاری و نگاه سیستمی تمامی نهاد‌ها در سال جاری شاهد کاهش چشمگیر آتش‌سوزی در جنگل‌ها باشیم.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.