معاون استاندار خبر داد: فعالیت ترمینال برون استانی خرم‌آباد تا 10 خرداد

on .

معاون هماهنگی و امور عمرانی استانداری از آغاز فعالیت ترمینال برون استانی تا 10 خرداد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، احمد مرادپور در جلسه کارگروه ایمنی راه‌‌های استان با بیان اینکه آمار دقیقی از تردد در آزادراه خرم‌زال نداریم، اظهار کرد: بر اساس دریافت عوارض آمار تردد را برای تصمیم گیری های نهایی جمع آوری شود.

وی در ادامه افزود: آزاد راه‌ها در امر توسعه کشور تاثیربسزایی دارند اما باید استانداردهای لازم در آن رعایت شود تا تلفات کمتر شود.

معاون هماهنگی و امور عمرانی استانداری با اشاره به اینکه عوارض بالا باعث کاهش تردد در این آزادراه‌ها می‌شود، تصریح کرد: با وجود اینکه ۲۵ تا ۳۰ درصد عوارض دریافتی آزادراه صرف هزینه ایمنی آن می شود اما هنوز آزادراه خرم‌زال از این حیث مشکلاتی دارد.

وی با تاکید بر تهیه لیستی از تمام نواقص آزادراه با همکاری پلیس راه، راهداری و نماینده آزاد راه برای بررسی در کمیته فنی استان، گفت: آزادراه خرم‌آباد پل‌زال مشکلات زیادی از جمله؛ نداشتن مجتمع های بین‌راهی، مشکل تهویه و روشنایی تونل‌ها را دارد و یا گاهی اوقات شاهد ریزش کوه در این مسیر هستیم که موجب مسدود شدن جاده می‌شود.

مرادپور ایجاد پایگاه ثابت هلال احمر و ایجاد باند فرود بالگرد امداد را در این آزادراه امری ضروری دانست.

معاون هماهنگی و امور عمرانی استانداری با اشاره به کم عرض بودن جاده ازنا – شازند و تاکید بر اینکه نباید اتوبوس های دورود از این مسیر تردد کنند، خاطر نشان کرد: باید گزارش جامعی از وضعیت فعلی محور ازنا - شازند تهیه کرد تا برای بررسی آن در کمیته فنی مطرح و تصمیم‌گیری لازم گرفته شود.

وی به وضعیت کمربندی خرم‌آباد اشاره کرد و گفت: این پروژه با وجود اینکه سال‌هاست که از افتتاح آن گذشته اما هنوز مشکل زیرگذر روبروی ناحیه صنعتی آن حل نشده است.

مرادپور در بخشی از سخنان خود در خصوص ترمینال برون‌استانی خرم‌آباد با بیان اینکه این پایانه مسافربری 10خرداد امسال رسما فعالیت خود را آغاز می کند، تصریح کرد: این پایانه در شأن مردم لرستان نیست و بیشتر به یک پایانه بین شهری شبیه است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.