‍ استاندار: لرستان از حیث خدمت به زائران حسینی جایگاه ویژه‌ای در کشور دارد

on .

 استاندار لرستان بر لزوم اطلاع‌رسانی ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی توسط مردم تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، سید موسی خادمی در جلسه ستاد اربعین با بیان اینکه برگزاری اربعین نیاز به عشق و علاقه قلبی دارد نه اقدامات سازمانی، اظهار کرد: مردم به صورت خودجوش در این مراسم اعتقادی شرکت می‌کنند و وظیفه ما تسهیل این جریان است.

وی در ادامه با بیان اینکه دولت وظیفه ساماندهی حضور مردم در این عرصه را دارد، افزود: باید شرایطی ایجاد کنیم که زائرین لرستان راحت‌تر از دیگر مناطق در این مراسم شرکت کنند.

خادمی با تاکید بر تشکیل کمیته‌ها و بیان اینکه در اسرع وقت مهمترین اشکالات و نقاط قوت سال قبل مشخص شود، گفت: پیشنهادات این کارگروه‌ها پس از جمع بندی در این ستاد مطرح شود تا بتوانیم تصمیمات درستی را اتخاذ کنیم.

وی در ادامه با اشاره به زائرینی که از لرستان گذر می‌کنند، افزود: دستگاه‌های دولتی آمادگی ساماندهی و ایجاد خدمات اداری را داشته باشند و باید امکانات رفاهی، بهداشتی و درمانی را برای آنان مهیا کنیم.

خادمی بر لزوم مدیریت موکب‌های شهرستان‌های استان توسط فرمانداری‌ها تاکید کرد و با اشاره به موکب‌های مهران و دیگر مناطق مرزی گفت: امسال برای اقدامات عمرانی در این مناطق اعتبار و ردیف تعریف شده است و دیگر تعهدی برای فعالیت‌های عمرانی در مناطق مرزی نداریم.

وی با اشاره به دستورالعمل ستاد اربعین مبنی بر تمرکزگرایی افزود: برای جمع‌آوری نذورات و هدایا باید یک حساب متمرکز به مردم معرفی و همه نظام هزینه‌ای زیر نظر ستاد اربعین انجام شود.

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه تصمیم‌گیری‌ها، برنامه‌ریزی و اجرا باید تحت نظارت این ستاد باشد، تصریح کرد: سازمان تبلیغات، حج و زیارت، اوقاف و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در این زمینه دارای ظرفیت خوبی هستند و باید متولیان اصلی این کار اعتقادی و فرهنگی آنان باشند.

خادمی افزون بر تمرکز مالی به تجمیع فیزیکی موکب‌ها نیز تاکید کرد و گفت: در شهر‌های کربلا و نجف برای تعداد موکب‌ها باید با تصمیم این ستاد مجوز صادر شود.

وی با اشاره به اسکان و پذیرایی روزانه ۱۵ هزار زائر اربعین حسینی توسط ستاد اربعین لرستان بر لزوم ساماندهی و مدیریت جمع‌آوری کمک‌های مردمی توسط ستاد اجرایی اربعین اظهار کرد: لرستان از حیث خدمت به زائران اباعبدالله الحسین(ع) در ایام اربعین، جایگاه ویژه‌‌ای در سطح کشور دارد.

 

مقام ارشد استان با اشاره به بررسی مشکلات و کمبودهای خدمت‌رسانی به زوار اباعبدالله الحسین(ع) توسط کمیته اجرایی ستاد اربعین گفت: فعالیت‌های ستاد اربعین با محوریت مردم باشد چراکه آنان در خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی پای کار هستند.

استاندار لرستان بر اطلاع‌رسانی ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی، توسط گروه‌های مردمی تاکید کرد و ادامه داد: در سال‌های گذشته فعالیت‌های عمرانی مناسبی توسط لرستان در استان ایلام انجام شد.

وی به تصویب ردیف بودجه‌ای جهت مراسم اربعین به استان‌های مرزی اشاره کرد و افزود: ستاد اربعین لرستان در مراسم امسال، روزانه به پنج هزار نفر در مهران و ۱۰ هزار نفر در عراق خدمات‌رسانی خواهد کرد.

خادمی با تاکید بر لزوم ساماندهی و مدیریت جمع‌آوری کمک‌های مردمی توسط
ستاد اجرایی اربعین نیز گفت: لرستان از حیث خدمت به زائران اباعبدالله‎الحسین(ع) در ایام اربعین، جایگاه ویژه‌‌ای در سطح کشور دارد.کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.