‍ استاندار لرستان: زکات برای بهبود زندگی افراد محروم جامعه هزینه شود

on .

استاندار لرستان گفت: برای روستاهایی که مشارکت بیشتری در پرداخت زکات دارند اعتبار مناسبی درنظر گرفته خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، سید موسی خادمی در دومین جلسه شورای زکات استان با بیان اینکه جامعه عشایری عملکرد بهتری نسبت به جامعه شهری در امر زکات دارند، اظهار کرد: برای ترویج و اجرای زکات باید کار فرهنگی انجام داد که این موضوع مهم از وظایف مدیران است.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم مشارکت مردم در امر کمک به مستمندان و بیان اینکه این امر برای جامعه مهم است، افزود: نفس کار پرداخت زکات به عنوان یک وظیفه شرعی و انسانی مهم‌تر از رقم جمع‌آوری شده آن است.

خادمی خاطر نشان کرد: تبلیغ، ترویج، جمع‌آوری و هزینه کرد زکات بسیار مهم بوده و دستگاه‌ها باید با نظارت جدی در این زمینه فعالیت کنند.

استاندار لرستان با اشاره به نقش مهم دستگاه‌های فرهنگی و تبلیغاتی بیان کرد: باید اهمیت پرداخت زکات و مشارکت در کمک به مستمندان فرهنگ‌سازی شود.

وی ادامه داد: متصدی این کار کمیته امداد است اما تسهیل‌گری برنامه جمع‌آوری زکات را باید دستگاه‌های تبلیغاتی انجام دهند.

خادمی با بیان اینکه مبالغ جمع‌آوری شده از طریق زکات باید هدفمند هزینه شوند، گفت: این مبالغ باید برای کمک به بهبود زندگی افراد محروم جامعه و برخی اقدامات زیرساختی صرف شوند.

مقام عالی رتبه استان تصریح کرد: دولت برای برای پیشرفت پروژه‌های عمرانی روستاهایی که در پرداخت زکات مشارکت بیشتری دارند اعتبار مناسبی درنظر خواهد گرفت.


کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.