استاندار لرستان تاکید کرد: ضرورت بازآفرینی و توسعه محلات حاشیه‌نشین استان

on .

استاندار لرستان بر ضرورت بازآفرینی و توسعه محلات حاشیه‌نشین استان تاکید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، سیدموسی خادمی در جلسه ستاد مدیریت و ساماندهی آسیب‌های اجتماعی و کارگروه تخصصی ارتقاء اجتماعی فرهنگی و سلامت مناطق حاشیه‌نشین استان، اظهار کرد: در همه کشور مشکل بیکاری دازیم و یک معضل جدی است اما در بافت‌های فرسوده و مناطق حاشیه‌نشین ترکیب جدی از آسیب‌ها و معضلات اجتماعی را داریم.

وی ادامه داد: در برنامه دولت طی سال ۹۷ توجه ویژه‌ای به این موضوع شده و اعتبارات خوبی هم به این بخش و البته بازسازی بافت‌های فرسوده داده شده است.
خادمی با بیان اینکه در طرح تسهیل‌گری و توسعه محلی استان در علی‌آباد و گل‌سفید کارهای خوبی شده است، افزود: به‌نظر می‌رسد در لرستان شروع خوبی داشتیم و نباید حرکت خود را معطل وزارت کشور کنیم.

وی ادامه داد: نیاز است معین شود در هر محله چند نفر بیکار وجود داشته و چه ظرفیت‌های شغلی وجود دارد و تسهیلات لازم برای ایجاد آن مشاغل پایدار در این محلات مشخص کنیم که در این خصوص تاخیر داشتیم و باید زودتر انجام شود.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: اجرای این طرح در مناطق محروم کار ساده‌ای نیست و کاری اجتماعی، اقتصادی عمرانی است و گاهی جنبه امنیتی نیز پیدا می‌کند و نیاز به هماهنگی بیشتر دارد.

خادمی گفت: در جلسه دو سه ساعتی نمی‌توان تمام موضوعات را بررسی کرد؛ منتظر برگزاری جلسات استانداری برای حل مشکلات نباشید و باید دستگاه‌های مرتبط با یکدیگر در این خصوص صحبت کنند و اگر مشکل خاصی داشتند آن را در چنین جلساتی در اشتانداری برگزار کنند‌.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: بازآفرینی و توسعه محلات حاشیه‌نشین جزو برنامه‌های دولت و مصوب مجلس است که از جنبه طرح کلید به کلید، طرح پاکسازی، آموزشی، بهزیستی و فرهنگی و ... باید به این موضوع ورود پیدا کرد و آنقدر کار زمین مانده در این محلات زیاد است که باید همه پای کار بیایند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.