معاون استانداری لرستان: توجه به پژوهش در افزایش رفاه مردم/ زمان بخشودگی جرائم افزایش پیدا کند

on .

معاون استانداری بر لزوم سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی در حوزه گردشگری لرستان تاکید کرد و گفت: توجه به آموزش و پژوهش در تامین اجتماعی به رفاه اجتماعی می‌انجامد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان، گودرز امیری در جلسه تودیع و معارفه مدیران کل تامین اجتماعی به تاثیرات منفی برخی مسائل سیاسی بر تامین اجتماعی و به ضرباتی که گاهاً مسائل سیاسی به این سازمان وارد کرده، اشاره و اظهارکرد: تعامل بیشتر و بهتر سرمایه‌گذاران و مستمری‌بگیران را فراهم کرد.

وی بر ایجاد ارزش افزوده توسط درآمدهای حاصل از تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: تامین اجتماعی با ایجاد ارزش افزوده باید بتواند در طول زمان پاسخگوی خدمات افراد تحت پوشش بوده و در افزایش کسب و کار نقش اساسی داشته باشد.

امیری اضافه کرد: با همت و تلاش می‌توان تامین اجتماعی به اهداف اولیه برگرداند زیرا برخی عقب‌ماندگی‌ها از گذشته تاکنون در این سازمان باقی مانده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان با تاکید بر نقش تامین اجتماعی در توسعه درمان، توجه به رفاه و آسایش بازنشستگان را اولویت این سازمان ذکر کرد و افزود: تامین اجتماعی در بخش گردشگری لرستان می‌تواند مؤثر باشد، این در حالی‌است که لرستان، استانی مهیا برای سرمایه‌گذاری بوده و فرصت‌های ارزشمندی در استان وجود دارد که می‌توان با استفاده از این ظرفیت‌ها به توسعه استان کمک کرد.

وی با بیان اینکه وجود آبشارها، آثار تاریخی و طبیعت و صنایع دستی، از پتانسیل‌های استان برای سرمایه‌گذاری است، اضافه کرد: عدم به‌کارگیری بازنشستگان در کارهای دولتی علاوه‌بر این‌که دارای محاسنی برای ایجاد اشتغال است، دارای معایبی نیز هست.

امیری تصریح کرد: افراد بازنشسته ممکن است از بیکاری خسته شوند ولی برخی از این افراد دارای توانمندی‌ها و تجربیات فراوانی هستند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان بر لزوم پژوهش برای روش جذب و استفاده از طرفیت بازنشستگان توسط تامین اجتماعی تاکید کرد و افزود: در استان شرکت‌هایی تحت پوشش تامین اجتماعی داریم که نیمه فعال یا راکد هستند و باید برای آنان چاره اندیشی شود.

وی به بحث عدم وصول مطالبات تامین اجتماعی اشاره کرد و افزود: کارفرمایان و دستگاهای دولتی در راستای پرداخت بدهی تامین اجتماعی گام بردارند.

امیری به آمادگی استانداری لرستان برای برگزاری جلسات آموزشی ویژه کارفرمایان و بیمه‌شدگان اشاره کرد و افزود: ابلاغ دستورالعمل بخشودگی جرائم در وصول مطالبات تامین اجتماعی نقش داشته است لذا می‌طلبد مدت زمان بخشودگی جرائم تامین اجتماعی افزایش پیدا کند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.