استاندار لرستان: پراکنش رشته‌های تحصیلی به‌درستی انجام نشده است

on .

استاندار لرستان بر لزوم استفاده از میزبانی مسابقات کشتی دانش‌آموزی کشور برای معرفی ظرفیت‌های استان تأکید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان، سید موسی خادمی در شورای آموزش‌وپرورش به‌عنوان رئیس ستاد برگزاری سی‌و‌پنجمین دوره مسابقات ورزش دانش‌آموزی پسران کشور در رشته کشتی نو‌نهالان با بیان اینکه متولی این مسابقات دستگاه خاصی نیست بلکه میزبان استان است، اظهار کرد: این میزبانی یک فرصت است که علاوه بر کمک به دستاورد‌های ورزشی به بهبود جایگاه و معرفی ظرفیت‌های استان در سطح ملی کمک خواهد کرد.

وی افزود: اگر میزبانی را درست انجام ندهیم باعث تهدید و ضد تبلیغ برای استان می‌شود.

استاندار لرستان در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به ماده 6 آیین‌نامه ارزشیابی پیشرفت تحصیلی و تربیتی به‌منظور کاهش آمار تکرار پایه و همچنین تقویت بنیه علمی دانش آموزان استان بیان کرد: کلاس‌های جبرانی دوره متوسطه در تابستان 97 با نرخ شهریه جدید برگزار می‌شود.

خادمی با بیان اینکه در حوزه آموزش‌وپرورش و دانشگاه‌ها پراکنش رشته‌های تحصیلی به‌درستی انجام نشده است، به نداشتن همخوانی بین توزیع عرضه و تقاضا و نیازها اشاره کرد و گفت: اقتصاد آموزش در کشور رعایت نشده و به سمت رشته‌های دانشگاهی خاص هدایت شده است.

وی تصریح کرد: در بسیاری از رشته‌ها، تحصیل‌کرده‌های مازاد بر نیاز داریم اما در برخی دیگر از رشته‌های تحصیلی عرضه را کاهش داده‌‌ایم که در نهایت باعث افزایش نرخ درآمد آن‌ها شده است.

مقام عالی‌رتبه استان بر لزوم استفاده از امکانات بخش خصوصی، دولتی و دیگر نهادها برای تجهیز هنرستان‌های استان تأکید کرد و افزود: آموزش‌وپرورش طرحی جامع برای شناسایی رشته‌های آموزشی موردنیاز تهیه کند.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: انتخاب رشته‌های تحصیلی آموزش‌وپرورش در اختیار این دستگاه نیست و تنها موظف به تعلیم و تربیت است.

وی با بیان اینکه شرکت آب‌منطقه‌ای استان برای احداث سد مروک مدرسه این منطقه را تخریب کرده و تاکنون اقدامی برای ساخت آن انجام نداده است، بیان کرد: مدرسه جایگزین تا مهر سال جاری توسط شرکت آب‌منطقه‌ای احداث و به آموزش‌وپرورش تحویل داده شود. در غیر این صورت از محل اعتبارات استانی آب‌منطقه‌ای این مبلغ کسر و به آموزش‌وپرورش پرداخت خواهد شد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.