معاون استاندار لرستان: مناسب‎سازی اماکن عمومی برای معلولین ضروری است/ از ظرفیت سمن‌ها استفاده شود

on .

معاون استاندار لرستان گفت: مناسب سازی معابر و اماکن عمومی برای معلولین ضرورت دارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان، گودرز امیری در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل بهزیستی لرستان اظهار کرد: بهزیستی وظایف پیچیده و ابعاد گسترده‌ای دارد؛ شناسایی آسیب‌های اجتماعی و ارایه راه حل‌های مختلف از مسپولیت اساسی این سازمان است.

وی ادامه داد: می‌طلبد افرادی که در بهزیستی مشغول به کارند از لحاظ تخصصی و توانمندی خود را برای رسیدن به اهداف سازمان ارتقا دهند.

معاون استاندار لرستان اضافه کرد: ایجاد اشتغال، تامین مسکن، کمک‎های روحی و روانی و مددکاری به خانواده‌های دارای معلول در چارچوب وظایف بهزیستی انجام شود.

امیری بیان کرد: زنان بدسرپرست و بی سرپرست نیاز به شغل، حمایت مالی و مسکن دارند.

وی تصریح کرد: در حوزه کاری این مجموعه سالمندان وجود دارد و همه ما روزی به این جمع می‌پیوندیم که نیاز مباحث روحی، روانی و تامین شرایط سالم زندگی برای آنان ضروری است.

معاون استاندار لرستان عنوان کرد: گرایش به بخش خصوصی را توصیه می‌کنم و برخی وظایف برون‌سپاری به بخش خصوصی واگذار شود چراکه آنان افرادی توانمند و سالم و به لحاظ مالی می‌توانند زیرساخت‎های لازم را برای فعالیت‎ها انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه از ظرفیت سمن‌ها استفاده شود، گفت: مناسب سازی معابر و اماکن عمومی (پارک‎ها، ادارات، بیمارستان‎ها و اماکن عمومی) برای معلولین از سوی بهزیستی به عنوان دبیرخانه ستاد مناسب‎سازی ضرورت دارد.

امیری در خصوص مسکن معلولین بیان کرد: آمادگی داریم زمین مورد نیازبرای ساخت مسکن معلولین را تامین کنیم، در این راستا شناسایی افراد فاقد مسکن ضروری است که با هماهنگی راه و شهرسازی و بنیاد مسکن این مهم انجام خواهد شد، واحدهای مسکن مهر خالی است که با هماهنگی راه و شهرسازی واگذار خواهد شد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.