استاندار خبر داد: ساماندهی رودخانه مرکز لرستان

on .


استاندار لرستان گفت: خرم‌آباد را به جایگاه اصلی خود برسانیم.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، سید موسی خادمی در آیین کلنگ زنی همزمان دو دستگاه پل بر روی رودخانه خرم‌آباد، اظهار کرد: این شهر مرکز استان و بزرگ‌ترین شهر لرنشین کشور است؛ مردم لر علاقه‌مند هستند که این مرکز را مرتب و منظم ببینند برای همین باید مورد توجه قرار گیرد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه مرکز هر استان معرف آن است، افزود: از این حیث علاقه‌مند هستیم خرم‌آباد به شهری تبدیل شود که مانند دیگر شهرهای مهم کشور دارای شهرتی زیبنده خود باشد.

خادمی با تاکید بر اینکه وظیفه همه ما است که این ایده را عملیاتی کرده و هرچه زودتر خرم‌آباد را به جایگاه اصلی و مناسب خود برسانیم، بیان کرد: این شهر تا به‌حال فرصت‌هایی را از دست داده و باعث ایجاد موانع جدی در آن شده که بخشی از آنها در کوتاه‌مدت قابل حل نیستند.

استاندار لرستان در ادامه افزود: فرصت‌های خوبی مانند رودخانه زیبا، قلعه فلک‌الافلاک، ارتفاعات به‌ویژه بام شهر و حومه زیبا در اختیار این شهر است که می‌تواند کمک کند تا به یکی از شهر‌های زیبای ایران تبدیل شود.

خادمی با اشاره به احداث این دو دستگاه پل بر روی رودخانه خرم‌آباد، تصریح کرد: این کار بخش کوچکی از تعداد زیاد کارهای ممکن و قابل انجام در این شهر است.

وی با توجه به دقت در انتخاب پیمانکار خوب و برنامه زمانبندی ارائه شده از طرف آن، گفت: مطابق قول و برنامه زمان‌بندی پیمانکار پروژه قرار است ۸ ماهه احداث این دو دستگاه پل را به اتمام برساند.

مقام ارشد استان خاطرنشان کرد: اگر مانند زیرگذر بهارستان کاری را نتوانیم به موقع به اتمام برسانیم شیرینی و لذت آن از بین خواهد رفت و باعث ایجاد مزاحمت و نارضایتی در بین مردم خواهد شد.

خادمی کارکرد این دو دستگاه پل بر روی رودخانه خرم‌آباد را روان‌سازی و رفع ترافیک شهر عنوان کرد و افزود: پل دیگری نیز در دست مطالعه است که کنار استانداری لرستان احداث خواهد شد.

استاندار لرستان گفت: البته به دنبال کار بزرگتر و ساماندهی رودخانه این شهر هستیم تا بتوان آن را به المان اصلی شکل دهنده اقتصادی، اجتماعی و رفاهی تبدیل کنیم.کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.