اجرای طرح تشویقی برای بکار گیری نیروهای جدید از مراکز کاریابی / کارفرمایان از پرداخت ۲ سال حق بیمه معاف شدند

on .


کلیه کارفرمایانی که با حفظ اشتغال موجود ، اقدام به جذب و بکارگیری نیروی جدید از کار جویان مراکز کاریابی نمایند به مدت ۲ سال از پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایی معاف می شوند

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان ، خادمی استاندار لرستان با بیان اهمیت ویژه مباحث اشتغال و کار آفرینی و اهتمام ویژه دولت تدبیر و امید برای کاهش میزان بیکاری در جامعه ، گفت:حل مشکل اشتغال در گرو حمایت از بخش خصوصی و کارفرمایان است و بدین منظور طرح های مختلفی در دولت مطرح و به مرحله اجرا در آمده است.
استاندار لرستان حمایت از بخش خصوصی را در حوزه های مختلفی از جمله پرداخت تسهیلات و همچنین معافیت های بیمه ای دانست و گفت: بر اساس دستور العمل اجرایی طرح مشوق های بیمه کارفرمایی ، شرایط بسیار مناسبی برای کارفرمایانی که اقدام به افزایش نیروی کار جدید نمایند به وجود آمده است و این کار فرمایانی از پرداخت بیمه سهم کارفرمایی به مدت ۲ سال معاف می شوند.
خادمی با بیان اینکه الزاما می بایست نیروی کار جدید از مراکز کاریابی معرفی و مشغول بکار شوند ، گفت: فارغ التحصیلان دارای مدرک کارشناسی به بالا که حداقل ۳ ماه از ثبت نام آنها در مراکز کاریابی و مشاوره شغلی گذشته باشد، مشمول اجرای این طرح تشویقی خواهند بود.
استاندار لرستان با بیان اهمیت ویژه جذب نیروهای جوان جویای کار ، گفت: از کلیه فعالان بخش خصوصی و کارفرمایان انتظار می رود با همکاری اداره کل کار و تعاون و همچنین مراکز کار یابی ، از امکان فراهم شده برای بهره مندی از طرح های تشویقی دولت استفاده لازم را برده و گامی در جهت کاهش بیکاری و حل مشکل اشتغال بردارند.

گفتنی است بر اساس بخشنامه حداکثر سن مجاز برای کارجویان جدید برای مقطع تحصیلی کارشناسی ۲۵ سال ، کارشناسی ارشد ۲۸ سال و دکترا ۳۲ سال است و مدت خدمت نظام وظیفه به حداکثر سن مجاز افزوده می شود.
همچنین کار آفرینان به ازای هر ۲ نفر بیمه شده ، مجاز به استخدام یک نفر جدید از کار جویان می باشند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.