‍ معاون استاندار لرستان: راه کاهش خطر آسیب‌های اجتماعی ورزش است

on .


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان بر لزوم توسعه برنامه‌های ورزشی بین جوانان تاکید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، حبیب‌الله خجسته‌پور در افتتاحیه زورخانه دانش‌آموزی شهید سید علیرضا نجفی در محله پشته حسین‌آباد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی و ۷۲ تن از یارانش و همچنین هفته قوه قضائیه با اشاره به اینکه مقابله با آسیب‌های اجتماعی از برنامه‌های آموزش و پرورش است، اظهار کرد: یکی از آسیب‌های اجتماعی که دانش‌آموزان ما را تهدید می‌کند، بحث اعتیاد به مواد مخدر است.

وی در ادامه بهترین راه مقابله با این آسیب اجتماعی را پیشگیری عنوان کرد و افزود: برای پیشگیری باید جایگزین مناسب تعریف شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری تصریح کرد: بهترین جایگزین برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به‌ویژه اعتیاد، ورزش است.

وی در ادامه افزود: اگر بتوانیم برنامه‌های ورزشی را توسعه دهیم قطعا خطر آسیب‌های اجتماعی که تهدید کننده نسل نوجوان و جوان جامعه است را کاهش می‌دهیم.

خجسته‌پور با بیان اینکه ورزش پهلوانی از قدیم در این دیار بوده و با اشاره به اینکه لرستان محل حضور پهلوانان بوده است، خاطرنشان کرد: امیدواریم ظرفیتی که در این محله ایجاد شده است علاوه بر جذب دانش‌آموزان و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی محلی برای مراودات اجتماعی در سطح منطقه باشد.

معاون سیاسی استاندار گفت: باید تلاش کنیم که از همه ظرفیت‌های ورزشی، گروه‌های اجتماعی، خیرین و دیگر نهادها در راستای توسعه ورزش و به منظور ایجاد امید و نشاط و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی نهایت استفاده را ببریم.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.