استاندار لرستان: فوتبالیست های لرستانی صحنه های به یاد ماندنی خلق کردند

on .

استاندار لرستان گفت: صحنه های به یاد ماندنی فوتبال ایران را در جام جهانی روسیه ، فوتبالیست های لرستانی خلق کردند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، سید موسی خادمی در آئین تجلیل از فوتبالیست های لرستانی تیم ملی در رقابت های جام جهانی 2018 روسیه بیان کرد: این 2 فوتبالیست باعث افتخار لرستان هستند و امیدواریم تعداد این افراد در سطح این استان افزایش یابد.
وی با بیان اینکه بخشی از موفقیت های این 2 فوتبالیست به دلیل لرستانی بودن است، اظهار داشت: همه صاحب نظران و کارشناسان فوتبال معتقدند که تیم ملی فوتبال ایران در رقابت های جام جهانی روسیه 2018 عملکرد خوبی داشته و از تیم های خوب جام جهانی بوده است.
خادمی بیان کرد: بازی هایتیم ملی مایه افتخار کشور و لرستانی ها است چراکه 2 عضو تیم ملی فوتبال ایران لرستانی بود و صحنه های به یاد ماندنی خلق کردند.
وی با تاکید بر اینکه این افراد تبدیل به سرمایه های ماندنی این استان شدند، ادامه داد: مهمترین عامل توسعه کشورها سرمایه انسانی و اجتماعی است و به دلیل اینکه این افراد به سرمایه انسانی لرستان تبدیل شده اند باید به نفع استان حفظ شوند.
استاندار لرستان همچنین گفت: فوتبالیست های لرستانی در راستای معرفی استان کمک کنند چرا که سفیران اخلاق، فرهنگ و غیوری این استان هستند.
وی افزود: بسیاری از مردم می توانند لرستان را از طریق آنان بیشتر بشناسند و کمتر استانی چنین نیروهایی دارد.
خادمی اظهار داشت: این شخصیت ها به عنوان الگوی جامعه و جوانان شناخته می شوند و تاثیر مثبت آنها بر جامعه قابل تحسین است.
وی با بیان اینکه این افراد از محرومترین نقاط یک استان محروم به قله یکی از پررقابت ترین ورزش های جهان بدون هرگونه پشتیبان و الگویی خاص صعود کرده اند، بیان کرد: دانش آموزان و جوانان جامعه به دنبال الگو هستند و این افراد الگوی بسیار مناسبی برای تلاش شخصی و اخلاق مداری هستند.
استاندار لرستان تاکید کرد از هر گونه سرمایه سوزی در استان پرهیز شود و اجازه دهیم این افراد تاثیر مثبتی بر سرمایه اجتماعی استان داشته باشند.

**خیبر خرم آباد را رها نمی کنیم
استاندار لرستان با اشاره به تیم فوتبال خیبر خرم آباد نیز گفت: فوتبال خیبر خرم‌آباد را رها نمی‌کنیم و در آینده‌ای نزدیک جلسه‌ای برای بررسی وضعیت آن خواهیم داشت.
وی تاکید کرد که باید برای حفظ و تقویت تیم خیبر تلاش کنیم و در این راستا پیش از این جلسه ای با دست اندرکاران این تیم داشتیم و کمک هایی هم کرده ایم، اما این کمک ها در حد و نیاز تیم نبوده است.
استاندار لرستان گفت: کمک دولت به ورزش های حرفه ای ممنوع است وباید به روش های رایزنی با شرکت های بزرگ ارتباطاتی برقرار شود تا این تیم حمایت شود.
در ادامه این جلسه با اهدای یک دستگاه خودروی پژو 206 به هر کدام از فوتبالیست های لرستانی در جام جهانی 2018 روسیه از آنان تجلیل شد.
همچنین از تمبر یادبود 2 فوتبالیت لرستانی در این رقابت ها رونمایی شد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.