معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان: ایجاد کمیته نظارت بر اجرای طرح‌های اشتغالزایی استان ضروری است

on .

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان گفت: تسهیلات روستایی دریافت شده نباید در موسسات خصوصی سپرده‌گذاری شود بلکه باید با آنها کار و اشتغال صورت گیرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، گودرز امیری در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان با بیان اینکه کمیته نظارت در روند پرداخت تسهیلات روستایی دو وظیفه دارد، افزود: این کمیته با افرادی که قصور می‌کنند برخورد و آنها را معرفی خواهد کرد.

 وی وظیفه دیگر این کمیته را نظارت بر اجرای طرح‎ها دانست و با بیان اینکه نظارت کمیته سبب می‌شود اعتبارات پرداختی تبدیل به پولشویی نشود، تاکید کرد: تسهیلات روستایی دریافت شده نباید در موسسات خصوصی سپرده‌گذاری شود بلکه باید با آنها کار و اشتغال صورت گیرد.

امیری با تاکید براینکه چنانچه پولی که پرداخت شد به میزانی که مدنظر بود اشتغالی ایجاد نکرد و کار اجرایی نشد موضوع  به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گزارش داده شود، افزود: درخواست می‌شود نیروهایی در بانک‌ها مستقر شود تا مشکلات را بررسی و برطرف کنند، آنچه شما به دنبال تسهیلات رونق تولید یا سود 18 درصد هستید، از طریق دیگر با سود کمتری می‌تواند انجام شود.

معاون اقتصادی استاندار لرستان عنوان کرد: براساس دستورالعملی که در مورد طرح کارورزی آمده، دستگاه‌های اجرایی و اداره کار می‌توانند با شناسایی متقاضیان با کمک مشوق‌های بیمه‌ای از این طرح استفاده کنند؛ در این طرح علاوه بر مشوق بیمه‌ای ماهیانه 310 هزار تومان دستمزد نیز به کارورزان پرداخت خواهد شد.

امیری در ادامه با اشاره به گلایه دامداری‌ها در رابطه با مشکلات بیمه‌ای اظهار کرد: چنانچه سیستم دستمزدی راه بیفتد، می‌توان افراد زیادی را بیمه کرد.

وی گفت: مدیران باید وقت بیشتری را روی این موضوع بگذارند و ازحداکثر سهمی که دارند استفاده کنند تا به وضعیت بهتری برسیم.

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.