استاندار لرستان: کمیته نظارت بر روند پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی تشکیل شود

on .

استاندار لرستان گفت: باید کمیته نظارت بر روند پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در استان تشکیل شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، سید موسی خادمی استاندار لرستان ظهر سه شنبه در کارگروه اشتغال لرستان با انتقاد از وضعیت پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در استان اظهار داشت: در این رابطه کمیته نظارتی از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تشکیل شود.

وی بیان داشت: طرح هایی که در این رابطه دارای مشکل هستند باید احصا شوند.

استاندار لرستان با بیان اینکه با دستگاههای ذی ربط در این زمینه باید هماهنگی لازم صورت گیرد گفت: البته هدف پرداخت این تسهیلات برای طرح های کوچک و خرد است.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه بعضی استان ها این اعتبارات و تسهیلات را به طرح های بزرگ پرداخت می کنند ادامه داد: ما اگر مجبور باشیم، این کار را انجام می دهیم، اما سرجمع این امر این بوده گرایش پرداخت این تسهیلات به سمت طرح های خانگی، خرد و روستایی باشد.

خادمی با بیان اینکه در نهایت اگر بین عدم جذب و جذب غیر بهینه بودیم این کار را انجام دهید گفت: طرح هایی که بانک ها آنها را می پذیرد معرفی کنید، کمیته پیش بینی شده در این رابطه این اقدام را انجام دهد.

حلقه هایی که «گیر» ایجاد می کنند را معرفی کنید

وی با تاکید بر اینکه همچنین کمیته نظارت نیز در این زمینه باید تشکیل شود تصریح کرد: به صورت رندومی و موردی چک کند، دستگاههایی که در این میان «گیر» ایجاد کرده اند از طریق این کمیته مورد تذکر قرار گیرند.

استاندار لرستان همچنین در جلسه کارگروه اشتغال این دستگاهها مورد تذکر قرار خواهند گرفت ادامه داد: باید در این رابطه سرعت به کار داده شود.

خادمی با تاکید بر اینکه در این راستا جلسات مشترک فرمانداران، دستگاههای اجرایی، بانک ها برگزار شود گفت: هم راستا با این جلسات کمیته نظارت نیز تشکیل شود و با اطلاعاتی که از بانک، دستگاههای اجرایی، متقاضی و ... می گیرد حلقه هایی که «گیر» دارند را شناسایی کند و نسبت به رفع آن اقدام کند و اگر دستگاهی همکاری نکرد به جلسه بیاورد تا پیگیری کنیم.

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.