معاون رئیس جمهور: کشاورزان رسالت ملی خود را به خوبی انجام داده‌اند

on .

معاون رئیس جمهور گفت: کشاورزان رسالت ملی خود را به خوبی انجام داده‌اند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، دکتر جمشید انصاری در مراسم کلنگ زنی پرورش گاو شیری هزار راسی منطقه گریت اظهار کرد: در برنامه اقتصاد مقاومتی که برای بخش کشاورزی کشور درنظر گرفته شده طی این سه سال اخیر اقدامات و اهداف خوبی صورت پذیرفته است.

وی خاطرنشان کرد: هفته گذشته طبق گزارشی که توسط ستاد اقتصاد مقاومتی بیان شد قدم‌های بزرگی برای تحقق اهداف در این راستا برداشته‌ایم.

انصاری بیان کرد: در راستای تولید گندم علاوه بر تامین نیاز داخلی به صادر کننده گندم خام و آرد تبدیل شده‌ایم.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با اشاره به اینکه در تولید شکر به خودکفایی رسیده‌ایم بیان کرد: با توسعه کشت چغندر و تولید شکر داخلی توانسته‌ایم در سال گذشته و جاری واردات شکر را متوقف کنیم.

 وی با بیان اینکه در تولید گوشت سفید نیز به خودکفایی کامل رسیده‌ایم، گفت: به غیر از مشکل سال گذشته در بحث تولید تخم مرغ که به خاطر شیوع بیماری آنفلوآنزا بود هم‌اکنون ظرفیت تولید تخم‌ مرغ بالاتر از مصرف کشور است.

 انصاری خاطرنشان کرد: تنها ۱۰ درصد گوشت قرمز کشور از خارج وارد می‌شود یعنی برای تولید اقلام اصلی در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی کشور به خودکفایی رسیده‌ایم حتی در بحث دانه‌های روغنی ۴۰ درصد افزایش در تولید روغن خام داشته‌ایم.

معاون رئیس جمهور تصریح کرد: این اعداد و ارقام نشان می‌دهد که کشاورزان رسالت ملی خود را به خوبی انجام داده‌اند.

این مسئول اظهار کرد: در تامین مواد اولیه مرتبط با خوراک دام وارد کننده هستیم اما در سایر اقلام به خودکفایی رسیده‌ایم.

وی لرستان را در تولید کشاورزی و محصولات دامی دارای جایگاه ویژه‌ای عنوان کرد که قابل تقدیر است و گفت: همچنین در تامین اعتبارات اشتغال فراگیر روستایی، این استان جایگاه بالایی دارد و نشان می‌دهد مدیریت منابع مالی برای توسعه روستاها را داشته و وقت گذرانی لازم را انجام داده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.