مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان: همایش حافظان حریم خانواده در خرم آباد برگزار می شود

on .

مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان گفت: همایش بزرگ حافظان حریم خانواده روز یکشنبه 24 تیرماه جاری به مناسبت ولادت حضرت معصومه (س) در خرم آباد برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، ناهید پرویز پور در جلسه کمیته حجاب و عفاف که در محل استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: این همایش به منظور دفاع از فرهنگ حجاب و عفاف بصورت همگانی و خانوادگی و با اجرای برنامه های مختلف ضمن آشنایی با ارزش های فرهنگ حجاب و عفاف برنامه هایی همچون اجرای ایستگاه نقاشی ، برگزاری مسابقه و اهدای جوایزی برگزار می شود.
وی افزود: با توجه به حضور کودکان و نوجوانان در این همایش، کتاب هایی متناسب با گروه سنی کودکان و نوجوانان بین شرکت کنندگان توزیع می شود.
مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان گفت: در برگزاری این همایش دستگاه های اجرایی مختلف باید نهایت همکاری را داشته باشند و بسته های فرهنگی با موضوع حجاب و عفاف نیز اهدا می شود.

***چهارشنبه های سفید بدنبال تضعیف اعتقادات دختران است
پرویز پور با اشاره به جنگ نرم و تبلیغاتی که اعتقادات مردم را هدف قرار داده است ، گفت: به راه انداختن مباحثی همچون اختیاری بودن حجاب و ایجاد پویش هایی تحت عنوان چهارشنبه های سفید بدنبال تضعیف اعتقادات و باورهای دختران و رواج بی ارزشی حجاب است.
وی اظهار داشت: با توجه به موج تبلیغات علیه اعتقادات و فرهنگ حجاب و عفاف و با توجه به شکاف نسلی که ایجاد شده باید بدنبال ارائه آموزش های موثر و اثربخش به نسل جوان باشیم تا حجاب جایگاه ارزشمند خود را بعنوان عاملی مهم در حفاظت از خانواده از دست ندهد.
مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان افزود: باید با ارئه کلاس های آموزشی هدفمند حجاب را به یک مساله درونی تبدیل کرد تا برخی دختران و زنان جوان مغفول شعارهای مبتذل غربی نشوند.
پرویز پور با تاکید بر اینکه جنگ نرم بدنبال از بین بردن اعتقادات ، باورها و هنجارهای ارزشمند جامعه است، گفت: کلید موفقیت جنگ نرم سستی افراد نسبت به اعتقادات خود است.
وی افزود: مطالعه تاریخ نشان می دهد حجاب درایران باستان هم ارزشمند بوده و صرفا با ورود اسلام به ایران نبوده و این ارزش در آثار و معماری های باستان ایران نیز قابل مشاهده است.
وی همچنین گفت: بنابراین دفاع و حمیات از فرهنگ حجاب و عفاف توام با نگاه ملی، وطن پرستی و نگاه دینی و قرآنی است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.