‍ استاندار لرستان: پروژه چهاربانده خرم‌آباد-کوهدشت فعال است

on .

استاندار لرستان از کاهش مصرف آب در حوزه کشاورزی استان طی سال جاری خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان، سیدموسی خادمی در سفر به شهرستان کوهدشت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: چند پروژه افتتاحی و دیدار مردمی با برخی از افرادی که با دستگاه‌های اجرایی و خدماتی مشکلاتی داشتند از برنامه‌های ما در این سفر بود.

وی با بیان اینکه حجم تولیدی گندم در شهرستان کوهدشت گاها تا 100 هزار تن در سال رسیده است، به ظرفیت 50 هزار تنی این شهرستان اشاره کرد و گفت: در راستای حل این مشکل امروز یک سیلو 50 هزار تنی ذخیره گندم به بهره‌برداری رسید و ظرفیت ذخیره‌سازی در این شهرستان را نزدیک به 100 هزار تن افزایش یافت.

استاندار لرستان در بخش معابر روستایی به آسفالت خیابان‌های شهرک امام(ره) و دیگر روستاها اشاره کرد و افزود: با کمک یکی از خیرین خوب لرستانی که اهل این شهرستان است در حوزه فرهنگی و مذهبی اقدامات خوبی انجام شده است.

وی خاطر نشان کرد: احداث یک مسجد با زیر بنای 1600 متر و طرح توسعه مسجد صاحب‌الزمان که یکی از مساجد قدیمی و جز خاطرات گذشته مردم کوهدشت است با اعتباری نزدیک 4میلیارد تومان به‌عنوان هدیه‌ای از طرف این خیر و کمکی که از طرف دولت شده بود به مردم تحویل داده شد.

خادمی در پاسخ به سئوال خبرنگاران درباره پروژه چهار بانده کردن مسیر خرم‌آباد کوهدشت گفت: این چهار بانده‌ها در قالب یک طرح تعریف می‌شوند که در حال حاضر همگی فعال هستند اما به دلیل اینکه در سال‌های قبل اعتبارات محدود بوده متناسب با برنامه‌ زمان‌بندی پیش نرفته است.

وی تصریح کرد: در سال جاری اعتباری بالغ بر 23 میلیارد تومان برای این مجموعه در نظر گرفته شده است.

مقام ارشد استان در بحث استفاده بی‌رویه آب که توسط خبرنگاران مطرح شد، با بیان اینکه تاکنون تعداد زیادی از چاه‌های آب بدون مجوز را مسدود کرده‌ایم، خاطرنشان کرد: با توجه به محدودیت و حفاظت آب و از طرفی عادت مردم و تأمین معیشت آنها از این راه نباید به یک‌باره آب را قطع کرد.

وی ادامه داد: فرهنگ‌سازی، تغییر روند کشت و ترویج روش‌های جدید کشت از راه‌های حفاظت آب است.

خادمی گفت: با برنامه‌ریزی که در مورد تغییر روند کشت در استان داشته‌ایم نسبت به سال قبل موفق به کاهش مصرف آب در زمینه کشاورزی شده‌ایم.

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه آب مورد نیاز این منطقه را باید تأمین کنیم، تصریح کرد: در تلاش هستیم پروژه سد معشوره را اجرایی کنیم، اما با توجه به مشکلات اعتباری که در کشور وجود دارد نمی‌توان زمان مشخصی تعیین کرد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.