‍ مدیرکل اموربانوان استانداری لرستان: فرهنگ ایرانی با حجاب و عفاف عجین است

on .

Image result for ‫پرویزپور‬‎مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان گفت: فرهنگ اصیل ایرانی سال ها قبل از ورود اسلام با کشور با مقوله حجاب عجین بوده و پوشش زنان در آن دوره بیانگر توجه جامعه به مساله عفاف است.


به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، ناهید پرویزپور در حاشیه همایش حافظان حریم خانواده در بوستان کیو خرم آباد گفت: مطالعه تاریخ نشان می دهد حجاب درایران باستان هم ارزشمند بوده و صرفا با ورود اسلام به کشور نبوده که این ارزش در آثار و معماری های باستان ایران نیز قابل مشاهده است.
وی تصریح کرد: بنابراین دفاع و حمایت از فرهنگ حجاب و عفاف توام با دیدگاه ملی، وطن پرستی و نگاه دینی و قرآنی است.
وی با بیان اینکه جنگ نرم و تبلیغاتی دشمن اعتقادات مردم را هدف قرار داده، افزود: به راه انداختن مباحثی همچون اختیاری بودن حجاب و ایجاد پویش هایی تحت عنوان چهارشنبه های سفید بدنبال تضعیف اعتقادات و باور دختران و رواج بی ارزشی حجاب است.
پرویزپور اظهار داشت: با توجه به موج تبلیغات علیه اعتقادات و فرهنگ حجاب و عفاف و با توجه به شکاف نسلی که ایجاد شده باید بدنبال ارائه آموزش های موثر و اثربخش به نسل جوان باشیم تا جایگاه ارزشمند حجاب بعنوان عاملی مهم در حفاظت از خانواده حفظ شود.
مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان افزود: باید با ارائه کلاس های آموزشی هدفمند حجاب را به یک مساله درونی تبدیل کرد تا برخی دختران و زنان جوان مجذوب و مغفول شعارهای مبتذل غربی نشوند.
پرویز پور با تاکید بر اینکه جنگ نرم بدنبال از بین بردن اعتقادات، باورها و هنجارهای ارزشمند جامعه است، گفت: کلید موفقیت جنگ نرم سستی افراد نسبت به اعتقادات خود است.
وی ادامه داد: زنان در عرصه های مختلف همواره دوشادوش مردان حضور داشته اند و امروز نیز باید این حضور با رعایت شئون اسلامی و حفظ عفاف ادامه یابد.
مسئول دفتر هماهنگی بنیاد بین المللی حجاب و عفاف استان لرستان نیز در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: این همایش به منظور دفاع از فرهنگ حجاب و عفاف بصورت همگانی و خانوادگی و با اجرای برنامه های مختلف برگزار شده است.
روح انگیز جهان افروز گفت: علاوه بر طرح مباحثی در خصوص ارزش های فرهنگ حجاب و عفاف برنامه هایی همچون ایستگاه نقاشی، برگزاری مسابقه و اهدای جوایز در این همایش اجرا شد.
وی با اشاره به توزیع کتاب های ویژه کودک و نوجوان در این همایش اظهار داشت: دستگاههای اجرایی استان همکاری مطلوبی در برگزاری این رویداد داشته اند.
در این همایش از فعالان حوزه حجاب و عفاف تجلیل شد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.