معاون وزیر صنعت: ۱۳۱ واحد صنعتی لرستان تسهیلات دریافت کردند

on .

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ۱۳۱ واحد صنعتی لرستان، ۳۱۲ میلیارد تومان تسهیلات دریافت کردند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان ، محمدرضا فیاض در همایش تجلیل از فعالان حوزه صنعت و معدن لرستان گفت: با بررسی ها و شواهدی که از وضعیت واحدهای تولیدی لرستان و حضور آنها در همایش روز ملی صنعت، معدن و تجارت صورت گرفته، مشخص شده است که استان لرستان در حال تبدیل از یک استان کشاورزی به یک استان نیمه صنعتی- کشاورزی است.

وی افزود: در طول یکسال گذشته لرستان دستاوردهای خوبی در حوزه صنعت داشته به نحوی که ۳ واحد از این استان به عنوان واحد نمونه ملی انتخاب شده اند و در زمینه پیگیری مشکلات واحدهای صنعتی نیز جز ۵ استان برتر کشور بوده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: صنعتگران لرستان مانند تاریخ و پیشینه این استان بسیار نجیب هستند اما شرایط ویژه اقتصاد کشور مانند سایر مناطق بر عملکرد آن ها تاثیر داشته است.

فیاض گفت: در این شرایط هم دولت و بانک ها باید صنعتگران و شرایط کاری آنها را به صورت ویژه ببینند و شرایطی برای تنفس و به تاخیر افتادن بازپرداخت ها و بدهی های آنها تعیین کنند.

وی افزود: صنعتگران نمی خواهند که بدهی های بانکی، بیمه ای و ...آنها لغو شود بلکه می خواهند که به آنها مهلت داده شود و در واقع ارفاق و گذشت زمان به دست بیاورند زیرا شرایط اقتصادی کنونی برای وصول بدهی ها مناسب نیست.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: همچنین صنعت گران می خواهند که بند (و) تبصره ۱۶ نیز اعمال شود و در لرستان نیز در زمینه نوسازی و بازسازی صنایع هم سازمان های ایدرو و ایمیدرو ورود پیدا کنند.

فیاض افزود : با حمایت هایی که در این زمینه صورت گرفته ۱۳۱ واحد صنعتی ۳۱۲ میلیارد تومان و برخی واحدهای کشاورزی هم ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده اند که باید این روند ادامه یابد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به وضعیت شهر خرم آباد اشاره کرد و گفت: باید تلاش کرد که در زمینه توسعه شهری تا پایان دولت دوازدهم هم اتفاقات مناسبی در خرم آباد صورت بگیرد.  

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: از نظر مبلمان شهری، نورپردازی خدمات شهری و ...اتفاقات بهتری در خرم آباد رخ بدهد تا روند توسعه شهری هم محقق شود.

فیاض ادامه داد: در این حوزه باید تلاش های بیشتر و توجه ویژه ای اعمال شود تا خرم آباد در حد نامش زیبا شود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.