معاون استاندار:شرمنده شهدا هستیم/ در ثبت اسناد دفاع مقدس موفق عمل نکرده‌ایم

on .

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان ظهر امروز در جلسه تخصصی اسناد دفاع مقدس استان ضمن انتقاد از عدم حضور برخی مسوولان دستگاه‌ها در این جلسه، از جانب مدیران غائب خطاب به شهدا اظهار کرد: شرمنده‌ایم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان، حبیب‌الله خجسته‌پور در جلسه تخصصی اسناد دفاع مقدس لرستان ضمن انتقاد از عدم حضور برخی مسوولان دستگاه‌ها در این جلسه، از جانب مدیران غائب خطاب به شهدا اظهار کرد: شرمنده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: برخی دستگاه‌ها متأسفانه نسبت به جلسات ثبت اسناد دفاع مقدس کم اهمیت هستند که از طرف مدیران اظهار شرمندگی می‌کنم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان بر حفظ، نگهداری و دسته‌بندی اسناد دفاع مقدس تأکید کرد و افزود: اگر این اطلاعات ثبت نشوند نسل امروز و فردا دوران تاریخی دفاع مقدس را فراموش می‌کنند.

خجسته‌پور بیان داشت: در حوزه ادبیات کشور، بخش ادبیات شفاهی بسیار قوی‌تر از ادبیات مکتوب است و نبایستی اجازه دهیم این ادبیات رو به فراموشی سپرده شود.

وی ارائه اسناد به روش‌های مختلف را در روند انتقال اسناد به جهانیان مؤثر خواند و گفت: هشت سال زمان کمی نیست، تمامی کشور ایران در طی این 3 هزار روز مورد حملات جنگی و موشکی دشمن قرار گرفته بود، حتی اردوگاه اسرای ایرانی در عراق خود منبع بزرگی از اسناد جنگ محسوب می‌شوند، اما متأسفانه بایستی گفت به‌اندازه کافی به بحث ثبت اسناد و ارزش‌های دفاع مقدس پرداخته نشده است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان ثبت و ضبط دوران طلایی دفاع مقدس را نیازمند کار فرهنگی دانست و افزود: انتقال ارزش‌ها از نسلی به نسل دیگر از مؤلفه‌های کار فرهنگی است که بایستی مورد توجه قرار گیرد.

خجسته‌پور اظهار داشت: در خصوص انتقال اسناد به مرکز ضرورت دارد وزارتخانه به‌طور مستقیم از ادارات خود درخواست کنند که اسناد جمع‌آوری شده را به تهران ارسال کنند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.