‍ معاون استاندار لرستان: حقوق شهروندی یک شعار فانتزی نیست

on .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان بر لزوم رعایت مصوبه شورای فرهنگ عمومی در استان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، حبیب‌الله خجسته‌پور در جلسه صیانت از حقوق شهروندی و حجاب و عفاف ضمن تبریک میلاد با سعادت امام رضا(ع) اظهار کرد: حقوق شهروندی و برنامه‌های حجاب و عفاف دو موضوع مرتبط با هم هستند که باید تلاش کنیم تا به جایگاه مناسب دست یابیم.

وی با اشاره به اینکه جایگاه نسبی این دو حوزه در استان نسبت به کشور وضعیت مناسبی دارد، افزود: در حوزه حقوق شهروندی و حجاب و عفاف برنامه ۹ گانه‌ای به دستگاه‌ها ابلاغ شده که در این راستا افرادی به‌عنوان بازرس به‌منظور رعایت این برنامه‌ها در دستگاه‌ها نظارت می‌کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری با بیان اینکه بر مسئولین و کارکنان دستگاه‌ها تکلیف شده که نسبت به ارباب رجوع وظیفه خود را ایفا کنند، یادآور شد: نارضایتی‌هایی در این زمینه وجود دارد که باید راه‌های درست و کوتاه‌تری را برای حل مشکلات ارباب رجوع انتخاب کرد تا به نتیجه برسند.

وی ادامه داد: حقوق شهروندی یک شعار فانتزی نیست بلکه واقعیتی بر عهده دستگاه‌ها ‌و کارکنان است. انتظار می‌رود حقوق شهروندی در استان بهتر از گذشته عملیاتی و اجرایی شود.

خجسته‌پور تصریح کرد: در حوزه حجاب و عفاف نیز جایگاه مناسبی داریم، اما به دلیل فرهنگ قومی و عشایری استان این موضوع را باید بیشتر رعایت کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان با بیان اینکه این حقوق را نباید اجباری کرد که باعث ریاکاری در جامعه شود، گفت: ما به عنوان دستگاه‌های دولتی موظف هستیم که درون سازمانی حجاب و عفاف را رعایت کنیم و برخی دستگاه‌ها علاوه‌ بر درون سازمان موظف هستند برون سازمانی و در بین جامعه نسبت به رعایت این حقوق نظارت داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: این ستاد کمیته‌های فرعی خود را تشکیل دهد تا بتوان از خروجی‌های آن‌ها استفاده کنیم.

خجسته‌پور با تاکید بر لزوم رعایت مصوبه شورای فرهنگ عمومی گفت: این مصوبات و برنامه‌ها به‌صورت جدی در دستور کار قرار گیرد.

معاون استاندار گفت: با توجه به اینکه در حوزه‌ آسیب‌های اجتماعی ردیف‌های اعتباری وجود دارد، دوره‌های آموزشی تحت عنوان دوره‌های ضمن خدمت در حوزه حقوق شهروندی و رعایت حجاب و عفاف برگزار خواهد شد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.