استاندار لرستان: ۵۰ میلیارد تومان برای ساختمان استانداری نیاز است

on .

استاندار لرستان گفت: ۵۰ میلیارد تومان دیگر برای ساختمان استانداری نیاز است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان، سید موسی خادمی در جلسه شورای فنی استان اظهار کرد: امروز چند پروژه مشکل‌دار استان بررسی شد که دو مورد در حوزه راه بود که قرار شد ضمن اصلاح، طرح‌ها انجام و با متخلفین اعم از ناظر و پیمانکار برخورد شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین مشکلات یک پروژه کتابخانه مطرح شد که مربوط به دهه ۸۰ است و علی‌رغم اینکه کمتر از ده سال از عمر آن می‌گذرد با اشکالات فنی جدی مواجه است.

خادمی ادامه داد: قرار است برای آن یک مشاور مقاوم‌سازی تعیین شود تا نسبت به مقاوم‌سازی، طرح داده و علت و دلایل مشکلات فنی را پیدا کند. با بررسی‌های وی تعیین می‌شود که هر بخش به کدام عضو ارتباط دارد.

استاندار لرستان بیان کرد: این اعضا شامل پیمانکار، ناظر، طراح و بهره‌بردار هستند که بعد از عیب‌یابی و یافتن هر ضعف، مشخص می‌شود نقص مربوط به کدام عامل است و طبق قانون با او برخورد می‌شود.

وی آخرین وضعیت پروژه ساختمان استانداری را از دیگر مباحث مطرح شده در جلسه امروز عنوان کرد و گفت: متاسفانه این طرح به لحاظ مالی دچار مشکل بوده و دلیل اصلی آن این است که قرار بود از محل فروش ساختمان‌های داخلی تامین اعتبار شود اما این پول نتوانسته حتی ۵۰ درصد نیاز را برآورده کند.

خادمی با بیان اینکه حدود ۵۰ میلیارد تومان دیگر برای اتمام این طرح نیاز است، افزود: قرار است پیگیری‌های لازم به عمل آید تا بتوانیم از محل‌های دیگری آن را تامین کنیم.

استاندار لرستان علت تاخیر پروژه را پاسخگو نبودن منابع اولیه عنوان کرد و گفت: هم‌اکنون پیمانکار نزدیک به ۴۰ میلیارد تومان هزینه کرده و ساختمان قدیمی نیز ۳۵ میلیارد تومان فروخته شد؛ همین پول نیز به پیمانکار پرداخت شده است و دیگر منبعی برای ادامه کار وجود نداشت برای همین پروژه متوقف شد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.