‍ استاندار لرستان تاکید کرد: حمایت از سرمایه‌گذاران دارای اهلیت و صلاحیت تخصصی و مالی

on .

استاندار لرستان بر لزوم حمایت از سرمایه‌گذارانی که اهلیت و صلاحیت تخصصی و مالی دارند، تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان دکتر سید موسی خادمی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع موجود اظهار کرد: امروز تعدادی از طرح ها که مشکلات جدی دارند و بسیاری از آنها مشکلات مزمنی هستندکه سالها پیش دامن گیر این طرح‌ها شده بودند، مورد بررسی قرار گرفت.

وی در ادامه افزود: در راستای حل مشکلات برای برخی از واحدهای تولیدی و صنعتی تصمیماتی اتخاذ گردید، اما برخی دیگر از مشکلات به دلیل بحث های حقوقی و مالی که دارند به راحتی قابل حل نیستند.

استاندار لرستان با اشاره به تعدادی از طرح‌ها مانند: فولاد ازنا، فولاد الیگودرز، سیمان درود و دیگر واحدهای تولیدی و با بیان اینکه تصمیمات خوبی برای حل مشکلات آنها گرفته شد، تصریح کرد: برخی از این واحدهای تولیدی و صنعتی بدهی‌های دولتی به شرکتهای آب و برق و گاز داشتند که تصمیم گرفتیم این شرکت‌ها فعلا درخواست مطالباتی نداشته باشند، همچنین برخی دیگر بدهی‌هایی به بانک‌ها دارند و اقداماتی که بانک‌های عامل علیه آنها انجام داده بودند، قرار شد این اقدامات به تعویق انداخته شود.

وی با اشاره به تعدادی دیگر از طرح‌ها که مشکلات آنها در سطح استان قابل حل نیست، افزود: باید در سطح ملی پیگیر حل مسائل این دسته از صنایع باشیم.

دکتر خادمی خاطرنشان کرد: مشکل بخش عمده‌ای از صنایع مهم استان اعم از فولاد ازنا، فولاد الیگودرز، سیمان دورود، الکل سازی، کارخانه سنگ، صنایع غذایی گهر حل شد و بخش دیگر باید پیگیر کنیم و منتظر مصوبه‌ای که در قانون بودجه امسال منظور شده است، تحت عنوان بند《و》تبصره ۱۶ که اگر آن مصوبه آیین نامه اش اعلام شود، بخشی از مشکلات واحدهای تولیدی حل خواهد شد.

مقام عالی‌رتبه استان عنوان کرد: مطابق آن مصوبه قرار است بدهکاران بانکی و واحدهای تولیدی اگر اصل وام را بازپرداخت کنند، جرایم آنها بخشیده میشود و یک تسهیلات دیگر مازاد بر این وجود خواهد داشت که در دولت پیگیری شده و برای اصلاح به مجلس ارسال شده است، اگر این آیین نامه اعلام شود بخش زیادی از مشکلات واحدهای تولیدی از نظر منابع مالی حل می‌شود.

استاندار لرستان مشکلات به وجود آمده برای صنایع را در سه بخش خلاصه کرد و گفت: بخشی از طرح‌ها به دلیل گذشت زمان و کهنه شدن تکنولوژی و یا از دست دادن بازار دیگر توجیه اقتصادی ندارند و بخشی دیگر از طرح‌ها خوب است ولی به دلیل اینکه فردی که طرح را اجرا می‌کند اهلیت لازم را از لحاظ مدیریت و یا منابع مالی ندارد.

دکتر خادمی با بیان اینکه سرمایه‌گذارانی هستند که اهلیت و صلاحیت دارند و دارای صنعت توجیه‌پذیر خوبی هستند، بر لزوم حمایت از این بخش تاکید کرد و افزود: این دسته از صاحبان صنایع به دلیل مشکلات خارج از اراده مانند شرایط تحریم و یا شرایط سخت بازار و افزایش ناگهانی قیمت‌ها دچار مشکل می‌شوند که باید آنها را حمایت کنیم تا مشکل آنها حل شود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.