استاندار لرستان خبر داد: افتتاح و کلنگ‌زنی 1309 پروژه عمرانی در هفته دولت

on .

استاندار لرستان از افتتاح و کلنگ‌زنی 1309 پروژه عمرانی در هفته دولت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان ، دکتر سید موسی خادمی در جمع خبرنگاران افزایش توسعه را در گرو داشتن ویژگی‌های مدیریت اسلامی دانست و افزود: ساده‌زیستی، پرکاری و مردمی بودن ویژگی‌های شهیدان رجایی و باهنر بود و فلسفه هفته دولت الگوگیری از این شهیدان است.

 وی با بیان اینکه عید قربان عید اوج بندگی در برابر خداست که توسط حصرت ابراهیم انجام شد، فصل مشترک دو عید قربان و غدیر را ولایت دانست و افزود: حضرت ابراهیم با بت‌های جامد مبارزه کرد و هرچه در توان دانست در راستای تبلیع دین حنیف به کار برد و بعد از آن که از امتحان قربانی کردن فرزند موفق بیرون آمد به امام تبدیل شد.

استاندار با بیان اینکه هدیه خداوند به ابراهیم این بود که او را امام قرار داد و هدیه خداوند به پیامبر(ص) کامل کردن دین با امامت علی(ع) بود، خاطرنشان کرد:دین اسلام با امام شدن حضرت علی(ع) دین اسلام کامل شد.

وی رجایی و باهنر را الگوهای دولتمردی نظام اسلامی ایران برشمرد و گفت: شهیدان رجایی و باهنر نمونه ساده زیستی، پرکاری و مردمی بودن بودند.

استاندار لرستان با بیان اینکه امسال ۳۰ درصد اعتبارات عمرانی که رقمی معادل ۷۰ میلیارد است واگذار می‌شود، خاطرنشان کرد: به مناسبت هفته دولت ۱۳۰۹ پروژه با اعتبار ۷۰۵ میلیارد تومان افتتاح یا کلنگ‌زنی می‌شود، ۸۸ درصد پروژه‌ها افتتاح می‌شود و فقط ۱۶۳ مورد کلنگ‌زنی خواهد شد.

خادمی با بیان اینکه بخش عمده‌ای از بدهی‌های دولت با مالیات تهاتر شد، اظهارکرد: یکی از کارهای کمک به توسعه حمایت از سرمایه‌گذار است و مخالفت با پروژه‌های عمرانی به دلایل اختلافات کار ناپسندی است.

وی با اشاره به اینکه در راستای کار کارشناسی برخی پروژه‌ها را بازنگری کردیم، به فعال بودن تمام پروژه‌‌های مهم اشاره کرد و ادامه داد: خیلی از پروژه‌‌هایی که از مدار خارج شده بودند در سال ۹۷ به مدار برگردانیده شد.

استاندار با اشاره به اینکه شرایط مالی دولت مناسب نیست اما دولت مشارکت بخش خصوصی را گسترش داده است و لازمه آن حمایت از سرمایه‌گذار است، اضافه کرد: در قالب واگذاری ۵۰ میلیارد تومان پروژه را واگذار کردیم که ۲۰ میلیارد آن فروش پروژه و مابقی در قالب مشارکت بوده است.

وی با بیان اینکه یکی از وظایف ما را درس گرفتن به الگوهایی مانند رجایی و باهنر دانست و افزود: در شرایط کنونی ویژگی‌های مدیریت اسلامی در جامعه پیاده شود.

استاندار لرستان هفته دولت را فرصتی برای بیان خدمات دولت‌ها دانست و افزود: بیان برنامه‌های دولت از فلسفه هفته دولت است.

وی با اشاره به اینکه در نظام بیشترین کارها در حوزه دولت تعریف می‌شود و چون دولت منتخب مردم است بیشترین نظارت‌ها بر دولت انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: دولت زاویه پنهان ندارد و بیش از هر دستگاه دیگر در معرض نقد قرار می‌گیرد این در حالی است که رهبری همواره از دولت‌های مستقر حمایت کرده است.

خادمی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید در شرایط سختی شروع به کار کرد منتهی با روحیه عقلانیت همه شاخص‌هایی که می‌توانستند شاخص‌های توسعه باشند را ارتقا داد، خاطرنشان کرد: در این دولت حقوق ایران به عنوان یک کشور صاحب تمدن در سطح بین‌المللی ثابت شد کمااینکه ایران از توان خود را برای بهبود وضعیت بشر به کار می‌برد.

استاندار لرستان با بیان اینکه در این دولت تورم به کمتر از ده درصد رسید و رشد اقتصادی از منفی ۶ درصد به مثبت ۴ درصد ارتقاء پیدا کرد، افزود: اثر برجام در اقتصاد مثبت بود و امروز اروپا در برابر آمریکا ایستاده است.

وی با اشاره به اینکه مردم شرایط سختی دارند و اما به فرمایش مقام معظم رهبری ما از این مرحله پیروز خواهیم بود، بهترین راه حل برای مشکلات را همراه بودن تمام نظام برشمرد و گفت: لرستان بخشی از پازل زیبای ایران است و سیاست‌های دولت نیز در این استان جاری بوده است.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه لرستان مشکلات تاریخی دارد و علی‌رغم استعداهای زیاد به جایگاه مطلوب نرسیده است، اضافه کرد: در شروع کار چند موضوع را به عنوان تیتر برنامه‌ها تعریف کردیم ما قائل به برنامه‌ریزی هستیم این در حالی است که کار برنامه‌ای به معنای توسعه متوازن در سطح است.

وی تعامل محوری را از بحث‌های اساسی در استان برشمرد و با تاکید بر نگاه علمی و سیستمی به موضوعات بر ضرورت واقع‌گرایی، گفت: افزایش توقعات بدون ایجاد امکانات منجر به نارضایتی مردم است لذا از خواسته‌های ما این است که توقعات بدون دلیل افزایش پیدا نکند.

استاندار پیگیری مطالبات در سطح ملی و توجه به جوانان و بانوان از سیاست‌های مجموعه ارشد استان دانست و با ذکر این مطلب که شورای برنامه‌ریزی در سطح بخش‌ها تشکیل شده است، اضافه کرد: پروژه‌های اولویت‌دار استان را تعریف و پیگیر این پروژه‌ها هستیم این در حالی است که اکثر پروژه‌‌ها فعال هستند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.