استاندار لرستان: صنایع تبدیلی محصول خاص مناطق پیگیری شود

on .

استاندار لرستان گفت: صنایع تبدیلی محصول خاص مناطق پیگیری شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر سیدموسی خادمی در جشن بزرگ انجیر در زیودار پلدختر اظهار کرد: سرمایه‌گذاری دولت و بخش خصوصی در این منطقه اقتصادی است و برگشت سرمایه دارد تنها باید با توجیه اجتماعی این مهم را محقق کنیم.

وی اضافه کرد: برای ایجاد زیرساخت‌ها در بعضی جاها هزینه‌های زیادی متحمل می‌شویم درحالی‌که درآمد آنان بسیار ناچیز است اما در اینجا اگر خدماتی داده شود اقتصادی است و مجموعه دولت باید کمک کنند.

خادمی بیان کرد: در این منطقه آمار مهاجرت پایین بوده و تعداد بیکاران کم است و روستای ایده‌آلی است چراکه شهر را تغذیه می‌کند و از تمام معایب شهری به دور بوده و برخوردار از مزایای روستایی است.

استاندار لرستان با بیان اینکه وظیفه ماست که امکانات لازم را در این منطقه به وجود آوریم، افزود: قرار است قبل از سفر به هر منطقه‌ قبلا شورای برنامه‌ریزی آن را برگزار کنیم؛ همچنین تمامی دستگاه‌ها نیازها را احصا و در رابطه با آنها تصمیم‌گیری کنیم.

وی خاطرنشان کرد: ممکن است تمامی مشکلات را نتوانیم حل کنیم اما آنچه که قول می‌دهیم را انجام خواهیم داد.

خادمی بزرگترین مشکل منطقه را آب شرب و کشاورزی عنوان کرد و گفت: برای تامین آب شرب مصوب شده تا مجموعه مدیریتی شهری اقدامات لازم را انجام دهد و در این رابطه تلاش خواهیم کرد تا مشکل معارضین حل شود. آبفار نیز موضوع را پیگیری خواهد کرد.

استاندار لرستان بیان کرد: مصوب کردیم پس از حل مشکل معرضان، ظرف پنج ماه موضوع آب شرب منطقه مرتفع شود. آب کشاورزی نیز چون منطقه‌ای پرظرفیت است هر چه سریع‌تر کمک می‌شود تا مطالعات به نتیجه رسیده و عملیات اجرایی آن را شروع کنیم.

وی گفت: جهاد کشاورزی مطالعات لازم را انجام می‌دهد تا اگر از طریق پمپاژ امکان دارد مشکل را حل کنیم.

خادمی با بیان اینکه هم‌اکنون هفت پمپاژ در پلدختر پیگیری می‌شود، ادامه داد: به این طرح‌ها اعتبارات صددرصدی تخصیص داده می‌شود و امسال بودجه خوبی را دریافت می‌کنند برای همین پلدختر بیش از سهم خود اعتبارات استانی می‌گیرد.

وی با بیان اینکه هشت کیلومتر جاده روستایی تا پایان ۹۷ اجرایی خواهد شد، اضافه کرد: همچنین روکش هفت کیلومتر دیگر اجرا شده و شش کیلومتر نیز باید تعریض کنند که امیدواریم تا پایان سال تمام شود.

خادمی خاطرنشان کرد: جهاد کشاورزی نیز قرار بود از روز ایجاد پمپاژ بحث آبیاری تحت فشار را شروع کند که هم‌اکنون پیمانکار آغاز به کار کرده است و امیدواریم تا پایان ۹۷ به نتیجه برسند.

وی با بیان اینکه مشکل مدرسه منطقه حل خواهد شد، افزود: اداره فناوری اطلاعات استان زیرساخت‌های اینترنت پرسرعت را در منطقه پیگیری و مخابرات نیز مشکل آنتن دهی را ظرف ۱۰ روز آینده باید حل کند.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه فرماندار مسئول پیگیری تمام مصوبات است، گفت: آنچه را که امروز به عنوان مصوبات درنظر گرفته می‌شود باید پیگیری شده و ظرف موعد معین انجام شوند.

وی با تاکید بر ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی بیان کرد: مناطقی که محصول خاصی را دارند باید بحث صنایع تبدیلی و تکمیلی آنها پیگیری شود. حاضریم در این رابطه تسهیلات لازم را به این مناطق بدهیم.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.