استاندار لرستان: توجه به اقتصاد در کوهدشت ضروری‌تر از سیاست است

on .

استاندار لرستان گفت: سد معشوره از نیازهای تاریخی کوهدشت است.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر سید موسی خادمی در جلسه شورای اداری شهرستان کوهدشت با حضور وزیر محترم دادگستری به لزوم توجه بیشتر به مناطق کمتر توسعه یافته اشاره کرد و افزود: با تاکید رییس محترم جمهور طی این ایام وزیران دولت در راستای رسیدگی و حل مشکلات مناطق محروم سفر می‌کنند.

وی با اشاره به پروژه‌های هفته دولت در استان بیان کرد: ۱۳۰۹ طرح اقتصادی و عمرانی با ۷۰۵۰ میلیارد ریال اعتبار در استان به مناسبت هفته دولت بهره‌برداری و کلنگ زنی می‌شود.


خادمی با بیان اینکه از این تعداد ۱۱۴۶ طرح با اعتبار ۴۵۶ میلیارد تومان به بهره برداری می رسند و ۱۶۳ طرح با اعتبار ۲۴۸ میلیارد تومان کلنگ زنی خواهند شد، عنوان کرد: طی هفته دولت ۷۷ طرح با اعتبار ۲۵۷ میلیارد تومان در حوزه اقتصادی بهره برداری و یا کلنگ زنی می‌شوند.

وی اظهار کرد: از مجموع طرح‌های اقتصادی استان ۷۲ طرح با اعتبار ۸۴ میلیارد تومان افتتاح می شوند و پنج طرح با اعتبار ۱۷۳ میلیارد تومان کلنگ زنی خواهند شد.

مدیر ارشد لرستان با اشاره به افتتاح و کلنگ زنی ۱۲۳۲ طرح عمرانی نیز گفت: از این تعداد ۱۰۷۴ طرح با اعتبار ۳۲۷ میلیارد تومان افتتاح و ۱۵۷ طرح با اعتبار ۷۵ میلیارد تومان کلنگ زنی خواهند شد.

خادمی ادامه داد: در راستای سیاست دولت پیگیر به بهره‌برداری رساندن پروژه‌ها هستیم.

استاندار لرستان با بیان اینکه کوهدشت از شهرستان‌هایی محسوب می‌شود که به چند جهت نمونه است، تصریح کرد: از ویژگی‌های این منطقه تربیت نیروهای برجسته در عرصه مدیریتی استانی و ملی بوده و دارای نیرو‌های انسانی توانمندی است که باید از این فرصت استفاده کرد.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه کشاورزی نیز خاک آن دارای کیفیت خوبی است اما بخشی از توسعه نیافتگی به علت انجام نشدن برخی از کارها به موقع بوده اما بخش دیگر آن درونی است.

خادمی با اشاره به اینکه اینجا نبض سیاست بیشتر از اقتصاد می‌تپد، گفت: باید در این منطقه بخش خصوصی را تقویت کرد چراکه اعتبار دولتی با این وضعیت خصوصی توانایی لازم را ندارد.

استاندار لرستان بیان کرد: می‌توان با اولویت پرداخت تسهیلات کم هزینه از سرمایه‌گذاران که در این منطقه سرمایه‌گذاری کنند؛ حمایت کرد.

وی ادامه داد: در حوزه عمرانی و کشاورزی نیز بحث سد معشوره را داریم که از نیاز‌های تاریخی این منطقه است.

خادمی تصریح کرد: با تلاش نماینده و دولت طی سال گذشته توانستیم در بودجه سال جاری اعتباراتی برای آن در نظر بگیریم و از توازن منطقه‌ای و ملی برای آن اعتبار اختصاص داده شده است که با هماهنگی دستگاه‌های مربوطه باید عملیات اجرایی آن را تا پایان سال شروع کنیم.

استاندار لرستان با بیان اینکه در ادامه بخش عظیمی از نیازهای کشاورزی این منطقه حل خواهد شد، افزود: باید چاه‌های جدید به‌جای چاه‌های قبلی که خشک شده‌اند جایگزین شوند.

وی خاطرنشان کرد: در بحث گردشگری اعتبارات ویژه‌ای برای استان درنظر گرفته‌ایم که در شهرستان کوهدشت باید روی منطقه شیرز تمرکز کنیم.

خادمی گفت: در بحث جاده‌ها با توجه به اینکه کارها شروع شده اما به دلیل اینکه در پیوست منابع آن کم است مجبوریم از مکان‌های دیگر برای آن استفاده کرد.

استاندار لرستان ادامه داد: در بحث تخصیص آب به دلیل اینکه حق‌آبه استان به درستی درنظر گرفته نشده است ما با مدل ملی تخصیص آب کشاورزی موافقیم اما با الگوی منطقه‌ای و محلی مخالفیم.

وی بیان کرد: در تلاش هستیم طبق آنچه که قول داده‌ایم پروژه‌ها را پیش برده و به بهره‌برداری برسانیم.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.