معاون استاندار: اجلاس بین المللی پیرغلامان حسینی در خرم آبادبرگزار می شود

on .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت:شانزدهمین اجلاس بین الملی پیرغلامان و خادمان حسینی 13 تا 16 شهریورماه جاری در خرم آباد برگزار می شود.


به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، حبیب الله خجسته پور روز دوشنبه در جمع خبرنگاان افزود: این اجلاس با حضور مداحان و شعرای اهل بیت و اقلیت های مذهبی از جمله میهمان زرتشتی در خرم آباد برگزار می شود.
وی ادامه داد: افراد مداحی در کشور وجود دارند که بیش از نیم قرن در مدح و ستایش ائمه نوحه و روضه خوانی کرده اند که در این همایش تجلیل می شوند.
وی با بیان اینکه زنده یاد ' حاج حبیب نیکنام'مداح شناخته شده ی لرستان نیز به عنوان پیرغلام پیرغلامان تجلیل و از خانواده وی قدردانی می شود گفت: میهمانان خارجی این همایش عصر فردا وارد خرم آباد می شوند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان ادامه داد: صبح چهارشنبه مراسم افتتاحیه آغاز می شود و علاوه بر برگزاری نشست های تخصصی، برنامه هایی برای معرفی فرهنگ عزاداری مردم لرستان در محرم و صفر به طور ویژه آیین گل مالی تدوین شده است.
خجسته پور با دعوت از عموم مردم برای شرکت در اختتامیه این همایش گفت: مراسم پایانی همایش پنجشنبه شب در محوطه باغ گلستان برگزار و برنامه های این رویداد بزرگ دینی و فرهنگی از سه شبکه تلویزیونی به صورت مستقیم پخش خواهد شد.
وی همچنین ادامه داد: همایش مهرورزی با هدف تامین و اهدا 500 سری جهیزیه موسسه آبشار طلایی به زوج های جوان نیز چهارشنبه هفته جاری برگزار می شود.
وی تصریح کرد: همچنین همایشی با عنوان تجلیل و نکوداشت خدمات فرهنگی و عمرانی محمدرضا حافظی رییس مجمع خیران مدرسه ساز کشور عصر پنجشنبه با حضور وزیر آموزش و پرورش و فعالان این حوزه در بروجرد برگزار خواهد شد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.