‍ استاندار لرستان: نهادسازی خیرین مدرسه ساز از خدمات آقای حافظی است

on .

استاندار لرستان گفت: حافظی جریان خیر را به سمت بزرگترین نیاز مردم یعنی آموزش برده است.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر سیدموسی خادمی در همایش نکوداشت خدمات فرهنگی و عمرانی دکتر محمدرضا حافظی که با حضور وزیر آموزش و پرورش در دبیرستان امام خمینی(ره) بروجرد برگزار شد، اظهار کرد: آموزش و پرورش به لحاظ وظیفه، مهمترین و به خاطر ساختار و شکل سنگین‌ترین وزارتخانه است.

وی بروجرد را شهر فرزانگان، حکما و فضلا عنوان کرد و افزود: همچنین یک شهر تاریخی، فرهنگی و با سوابق روشن بوده که انسان‌های بزرگی را پرورش داده است.

مدیر ارشد لرستان بیان کرد: بروجرد یکی از شهرهای مستعد کشور است که توانایی رقابت با دیگر مناطق را دارد.

دکتر خادمی با بیان اینکه امروز نکوداشت مرد بزرگی به نام محمد حافظی است، گفت: کسانی که در وزارت آموزش و پرورش مشغول به کار هستند با نام وی آشنایی دارند و شاهد خدمات ارزنده‌ این بزرگ‌مرد بوده‌اند.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه امروز هم شاهد یکی از خدمات بزرگ وی برای این شهر هستیم، ادامه داد: گفتن خدمات ایشان به عنوان فردی خیر تا کارهایی که انجام داده متفاوت است.

وی خاطرنشان کرد: ایشان قبل از انقلاب نیز خدمات بزرگی برای این شهر داشته و بعدها در مناطق مختلف محروم کشور نیز اقدامات ارزنده‌ای در حوزه ساخت مدارس در قامت خیرین مدرسه‌ساز انجام داده است.

دکتر خادمی نهادسازی را جنبه دیگر اقدامات این خیر مدرسه‌ساز برشمرد و گفت: نهادسازی از کارهای بزرگ و مهم برای توسعه است.

استاندار لرستان نهاد را سلسله‌ای از قواعد یا تاسیس‌هایی عنوان کرد که شناخت نیازها را آسان‌تر می‌کند و اضافه کرد: اصولا شرط توسعه نهادسازی بوده و کار بزرگ وی در تاسیس نهاد خیرین مدرسه‌ساز است.

وی تصریح کرد: این نهاد جریانی را در کشور ایجاد کرده که باعث راهنمایی خیرین برای انجام هدف خود شده است و اینکه چگونه می‌توانند سرمایه خود را در انجام کارهای خداپسندانه صرف کنند.

خادمی آقای حافظی را واسطه خیر دانست و بیان کرد: وی باعث ایجاد جریان خیر به سمت بزرگ‌ترین نیازهای مردم یعنی آموزش شده و در مناطق مختلف کشور اقدام به کارهای ارزشمندی کرده است.

استاندار لرستان با بیان اینکه وی باعث تقدیم سرمایه‌های تحصیل کرده به جامعه شده است، گفت: حافظی تمام نهادهای نظام را با مرکز خیرین مدرسه‌ساز درگیر کرده که این اقدام بزرگی است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.