معاون استاندار لرستان مطرح کرد : برای تامین کالاهای اساسی مشکلی نداریم

on .

 

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری لرستان گفت: برای تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در استان هیچ مشکلی وجود ندارد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، گودرز امیری در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: مرغ منجمد و گوشت گرم و منجمد با قیمت مناسب و به مقدار کافی در استان وجود داشته و در حال عرضه به بازار است.

وی افزود:جنگ روانی که بعضا در جامعه ایجاد می شود ممکن است در برخی مواقع و مقاطع کوتاه مدت بازار را دچار اختلال کند لذا از مردم انتظار داریم با هوشیاری راه این گونه شایعات را بسته و آن را مدیریت کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: بانک های خصوصی استان لرستان همکاری های لازم را انجام نداده و اطلاعات دقیقی از منابعی که دارند را در اختیار ما قرار نمی دهند.

به گفته وی بانک های دولتی نیز در ارائه خدمات خود اگر چه همه توان خود را به کار گرفته اند اما مشکلاتی دارند زیرا آنها نیز پاسخگو به نهاد های نظارتی هستند.

وی به تشریح مسائل مربوط به ساختمان جدید استانداری (برج امید) پرداخت و گفت: زمانی که تیم مدیریت جدید به استان آمد متوجه شدیم که هیچ چیزش کامل نیست و با ارزیابی اولیه فهمیدیم که بین 700 تا 850 میلیارد ریال برای تکمیل این طرح مورد نیاز است.

امیری ادامه داد: این صحبت ها همه در شرایطی بیان شد که مدیریت سابق استان در اظهاراتی گفته بود پروژه نزدیک به اتمام بوده و تنها سیستم گرمایشی نیاز دارد.

وی با بیان اینکه به دنبال معامله و یا تخریب هیچ فردی نیستیم، افزود: متاسفانه کار به جایی رسیده که بخاطر گزارش های متناقض یک تیم بازرسی از سازمان بازرسی به استان آمده و در حال بررسی علل عدم تکمیل طرح مذکور است.

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری لرستان در خصوص وضعیت تنظیم بازار در استان گفت: شورای تنظیم بازار استان هر هفته جلساتی دارد و از طرف دیگر نیز گشت های بسیاری در سطح شهر مشغول به رصد بازار و کنترل آن هستند.

امیری در ادامه به تشریح وضعیت پتروشمی خرم آباد پرداخت و گفت: در این واحد هم اکنون یکهزار نفر بطور مستقیم مشغول کارکرده و در مشاعل غیر مستقیم نیز موجب ایجاد شغل برای خانواده های بسیاری شده و اینکه بگوییم چون به یک نهاد خاص، یک تیم ورزشی و یا یک مجموعه هنری کمک مالی نکرده پس وجودش به درد نمی خورد به هیچ عنوان منصفانه نیست.

وی اظهار کرد: تصویب احداث شهرک پتروشیمی نیز در راستای رونق کسب و کار استان است زیرا این مسئله مستلزم راه اندازی صنایع وابسته بوده که ارتباط کاملا مستقیمی با ایجاد مشاغل پایدار در استان دارد.

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری لرستان به منطقه ویژه اقتصادی بروجرد اشاره کرد و گفت: بسیاری از سرمایه گذاران نتوانستد به دلایلی در این مجموعه فعالیت کنند اما در خصوص انصراف آنها باید گفت که ما نمی توانیم به کاری که تمایل ندارند مجبورشان کنیم اما در عین حال آماده ارائه مجموعه متنوعی از خدمات و تسهیلات لازم به آنها بوده ایم و هستیم.

وی همچنین به وضعیت فرودگاه خرم آباد اشاره کرد و افزود: طرح توسعه و تطویل فرودگاه به هر طریق انجام شده است اما مسئولان فرودگاه های کشور استدلالاتی ارائه می دهند که به نظر می رسد بیشتر از اینکه کارشناسی شده باشد ناشی از کمبود هواپیماهای پهن پیکر است.

امیری به طرح های آماده افتتاح نیز اشاره کرد و گفت: تا آخر مهر 10 طرح در بحث الکترونیک داریم که آماده افتتاح ها با حضور خبرنگاران هستیم.

وی رسانه را بهترین عامل ارتباط مردم و مسئولان دانست و اظهار داشت: تحلیل و ارزیابی بسیار ارزشمند بوده و سود بیشترش نصیب دستگاه اجرا می شود چرا که ما را متوجه نواقص می کند پس اگر رسانه واقع بینانه به مسائل جامعه نگاه کند تاثیر بسیار مثبتی بر جای خواهد گذاشت.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.