استاندار تاکید کرد: لزوم تشکیل ستاد تسهیل ملی ویژه لرستان

on .

استاندار لرستان بر لزوم تشکیل ستاد تسهیل ملی ویژه استان تاکید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر سید موسی خادمی در جلسه بررسی موانع و مسائل واحدهای صنعتی شهرستان دورود که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، اظهار کرد: این سفر مخصوص سه شهرستان دورود، الیگودرز و ازنا طراحی شده بود و وزیر قول داده در سفری دیگر مشکل مابقی شهرستان‌های استان را نیز بررسی کند.

وی بیان کرد: امروز دو طرح مهم و صنعتی بزرگ سیمان ازنا و فروآلیاژ در سفر وزیر صنعت به استان کلنگ‌زنی شدند که کارهای آنها آماده بوده و به سرعت پیگیری می‌شوند.

خادمی از وزیر صنعت درخواست کرد که جلسه‌ای تحت عنوان ستاد تسهیل ملی ویژه لرستان در تهران برگزار شود و افزود: در این نشست مسائل مربوط به کل استان پیگیری و بررسی شوند.

استاندار لرستان با بیان اینکه شرکت‌های ایدرو و ایمیدرو تحت اختیار وزیر هستند، گفت: هم‌اکنون شهرک‌های صنعتی استان کوچک هستند و امیدواریم تانین منابع شوند و نیز یک یا دو شهرک صنعتی بزرگ در استان ایجاد شود.

وی به مصرف انرژی بالای بعضی از واحدهای تولیدی استان نیز اشاره کرد و گفت: برای این واحدها باید خطوط اعتباری خاصی تهیه کنیم.

خادمی از آغاز به کار صنایع پایین دستی سنگ در استان خبر داد و اضافه کرد: بدهی واحدهای طلبکار را می‌توان تهاتر کرد و در مورد سیمان دورود نیز می‌توان این واحد، مصالح مورد نیاز شرکت‌های خدماتی را به جای طلب آنها از این واحد تامین کند.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: شهرستان دورود به لحاظ بیکاری و آسیب‌های اجتماعی جزو شهرستان‌هایی است که باید مورد توجه بیشتری قرار گیرند.

وی سیمان دورود را نماد این شهرستان عنوان کرد و گفت: باید پیگیری مشکلات آن به عنوان وظیفه تلقی شده و آن را هر چه سریع‌تر به سرانجام رساند.

به گفته خادمی در این رابطه دستگاه‌های متولی شستا و کار باید پای کار بیایند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.