‍ استاندار مطرح کرد: ایجاد دو شهرک صنعتی ۳۰۰ هکتاری در لرستان

on .

استاندار لرستان ایجاد دو شهرک صنعتی با مساحت ۳۰۰ هکتاری را با وزیر صمت مطرح کرد.


به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر سید موسی خادمی در نشست بررسی مشکلات واحدهای صنعتی دورود با اشاره به نگاه ویژه وزیر صنعت به استان اظهار کرد: امروز با توجه به شرایط خاص و مشکلات اقتصادی کشور دو طرح مهم و صنعتی سیمان سفید ازنا و فاز جدید تولید منیزیم دولومیت فروآلیاژ در سفر وزیر صنعت به لرستان کلنگ زنی شد.

وی در ادامه افزود: پیشنهاد می‌شود جلسه ستاد تسهیل ملی مخصوص لرستان در تهران تشکیل شود، چراکه بعضی از مشکلات فرا استانی بوده و باید در سطح ملی بررسی و رفع شود.


استاندار لرستان گفت: انتظار می‌رود سازمان های توسعه ای وزارت صنعت، معدن و تجارت مانند ایدرو و ایمیدرو در لرستان سرمایه گذاری کنند و در این راستا چند طرح نیز تدوین شده است.

وی ادامه داد: کارخانه پرس خرم‌آباد که تحت پوشش سازمان توسعه‌ای ایمیدرو فعالیت دارد، خواستار رسیدگی و رفع مشکلات آن هستیم.

مقام عالی دولت در استان با اشاره به کم بودن وسعت شهرک‌های صنعتی لرستان، گفت: امیدواریم با دستور و حمایت وزیر صمت بتوانیم یک یا دو شهرک صنعتی ۲۰۰ یا ۳۰۰ هکتاری در استان ایجاد کنیم.

دکتر خادمی با تاکید بر لزوم احیا و تقویت واحدهای سنگبری لرستان گفت: در راستای نوسازی و تجهیز این واحدهای صنعتی به تکنولوژی روز پیشنهاد می‌شود طرحی تدوین کرده و ردیف اعتباری ویژه‌ای برای آن‌ها در نظر گرفته شود.

وی افزود: همچنین تقویت صنایع پایین دستی حوزه سنگ لرستان باید در دستور کار قرار گیرد.

استاندار لرستان همچنین با تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت تهاتر برای اجرای پروژه های لرستان گفت: باید شرایطی ایجاد کنیم که سیمان دورود مصالح مورد نیاز شرکت‌های خدماتی را به‌جای طلب آن‌ها از واحد تامین کند.

وی ادامه با بیان اینکه سیمان دورود حالت نمادینی برای این شهر دارد، یادآور شد: این شهرستان به لحاظ بیکاری و آسیب‌های اجتماعی جزو شهرستان‌هایی است که باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

دکتر خادمی اظهار کرد: انتظار می‌رود وزیر صمت موضوع سیمان را جدی گرفته و در هیئت دولت مشکلات آن‌را مطرح کرده تا راه‌حل مناسبی برای آن در نظر گرفته شود.

وی با تاکید بر اینکه عملیاتی شدن فاز چهار سیمان دورود را باید به عنوان یک وظیفه تلقی کرد، گفت:در این رابطه دستگاه‌های متولی شستا و کار باید پای کار بیایند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.