استاندار لرستان: دو طرح مهم و صنعتی در لرستان کلنگ زنی شد

on .

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر خادمی در جلسه بررسی موانع واحدهای دورود که با حضور وزیر صنعت معدن و جمعی از مسئولان برگزارشد، ضمن تقدیر و تشکر از حضور وزیر صنعت معدن در لرستان گفت: در شرایطی که همه ما به مشکلات در کشور واقف هستیم، امروز خوشبختانه با حضور وزیر صنعت معدن دو طرح مهم اقتصادی سیمان سفید دورود و فاز جدید تولید منیزیم دولومیت ازنا در لرستان کلنگ زنی شد که جای تقدیر دارد.
وی افزود: دکتر شریعتمداری علاقمند هستند و همواره پیگیر مسائل واحدهای لرستان در هیئت دولت و بالادست بوده که باید از وی تقدیر کنیم.
استاندار لرستان گفت: انتظار ما از وزیر صنعت و معدن برگزاری جلسه ستاد تسهیل ملی مخصوص لرستان است که امیدواریم این امر محقق شود
دکتر خادمی یادآورشد: برگزاری این جلسه در سطح ملی می تواند بخش عمده ای از مشکلات واحدهای لرستان حل و فصل شوند.
وی از دکتر شریعتمداری خواست مجوز و تامین اعتبار یک الی دو شهرک بزرگ صنعتی در لرستان را صادر کند.
دکتر خادمی گفت: یکی از استعدادهای لرستان سنگ است که این واحدها به دلیل سنتی بودند دارای هزینه های هنگفتی هستند که انتظار داریم یک اعتباری در خصوص به روز بودن تجهیزات این واحدها در نظر گرفته شود.
وی افزود: صنایع پایین دست مانند پودر سنگ در لرستان راه اندازی شده اما این واحدها نیازمند یک طرح جدید هستند.
استاندار لرستان گفت: شهرستان دورود یکی از شهرستانهای است که از لحاظ بیکاری از آمار بالای برخوردار است لذا می طلبد که ویژه به آن نگاه شود.
دکتر خادمی افزود: انتظار ما از وزیر صنعت و معدن این است که موضوع سیمان دورود را جدی گرفته و در هیئت دولت مشکلات آن را مطرح تا تصمیمی برای حل آن گرفته شود.
وی افزود: سفر دکتر شریعتمداری امروز فقط مختص سه شهرستان الیگودرز، ازنا و دورود بوده و در آینده به دیگر شهرستانها سفر خواهد کرد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.