وزیر صمت خبر داد: پیشنهاد ۲۵ هزار تن شیرخشک صنعتی به دولت

on .

وزیر صمت گفت: داروسازی بایرافلاک یکی از واحدهای باافتخار کشور است.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر محمد شریعت‌مداری در جلسه بررسی موانع و مسائل واحدهای صنعتی شهرستان دورود اظهار کرد: طی بازدید امروز مسائل خوبی مطرح شد و در چارچوبی که توسط نماینده این شهرستان عنوان شد موضوعات را بررسی خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه احساس تکلیفی همیشگی داریم، گفت: اگر در ملتی یاس و ناامیدی شکل گیرد مشکلات سخت‌تر خواهند شد.

شریعتمداری خاطرنشان کرد: استانی که در دوره‌های مختلف شهیدانی به جمهوری اسلامی ایران هدیه کرده هم اکنون بیشترین آمار بیکاری جوانان را دارد و بعضی از واحدهای آن به تعطیلی کشیده شده‌اند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: این امر به علت برخی سیاست‌های غلط اقتصادی در کشور بوده است.

وی خاطرنشان کرد: علیرغم تمامی تحریم‌هایی که وجود دارد کشور روند رو به جلویی را در پیش گرفته است.

شریعت‌مداری خاطرنشان کرد: طی ۵ ماهه اول امسال ۱۶۹ مجوز ایجاد واحد صنعتی در لرستان صادر شده که نشان می‌دهد علی‌رغم تمامی مشکلات موجود هنوز بین مردم امید وجود دارد و باید قدر آن را بدانیم چراکه پای کار هستند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه این آمار برای کشور طی مدت مشابه ۸۸۹۶ واحد بوده است، گفت: علی‌رغم تمامی فشارهای دشمن ملت هنوز زنده است.

وی از صدور ۴۱ پروانه بهره‌برداری طی این مدت برای واحدهای صنعتی در لرستان خبر داد و گفت: واحدهای ایدرو و ایمیدرو موظف به سرمایه‌گذاری در این استان هستند.

شریعت‌مداری نحوه اخذ مالیات بر ارزش افزوده را مشکل عمده صنعت در کشور عنوان کرد و ادامه داد: تلاش می‌کنیم طی برگزاری جلساتی با سه قوه این موضوع حل و فصل شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه سیمان دورود یک نماد است و با مردم رابطه عاطفی دارد، ادامه داد: مسئولین شستا باید پای کار بیایند و این موضوع را حل کنند.

وی به پروژه سیمان دورود نیز اشاره کرد و افزود: طی جلسه امروز تصمیماتی برای این واحد گرفته خواهد شد و اگر لازم باشد ستادی ویژه استان تشکیل خواهیم داد.

شریعت‌مداری فارسیت را نیز فرصت عظیمی عنوان کرد که بخشی از ماشین‌های آن به فروش رسیده است و ادامه داد: برای این واحد باید طرح جدیدی جایگزین شود.

وزیر صمت بیان کرد: داروسازی بایرافلاک یکی از واحدهای باافتخار کشور بوده که بخش انسانی آن پیشرفت خوبی داشته است و برای نیاز مالی آن ۵۸ میلیارد اعتبار ریالی و ۶ میلیون دلار تسهیلات ارزی پرداخت خواهد شد.

وی به توقف خروج شیر صنعتی از کشور نیز اشاره کرد و گفت: پیشنهاد واردات ۲۵ هزار تن شیر خشک صنعتی به دولت داده شده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.