استاندار تاکید کرد: جذب هدفمندتر اعتبارات لرستان

on .

استاندار لرستان گفت: کارگروه نظارت و اشتغال بر تعهد واحدها در ایجاد شغل نظارت کنند.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر سید موسی خادمی در جلسه شورای اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان سلسله ضمن گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس و تسلیت ایام محرم و نیز حادثه تروریستی اهواز، اظهار کرد: وحدت و آرامش تنها مسیر کار است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه انسان‌های سواستفاده‌گر و افرادی که اهل کار نیستند از وحدت و آرامش ضرر می‌بینند، افزود: باید تلاش کنیم وحدت و آرامش را بیشتر از گذشته در استان برقرار کنیم.

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه مدیران باید ریسک‌پذیر باشند، بیان کرد: همچنین باید شفاف‌سازی و شجاعت در کار داشته و پاسخ‌گو باشند، در غیر این‌صورت با دیگران فرقی ندارند.

وی با تقدیر از بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی که در شهرستان‌ها به‌خوبی عمل کرده‌اند، گفت: مهمترین کارکرد جذب اعتبارات، اشتغال است و هرگونه جذبی را باید در راستای اشتغال‌زایی بررسی کرد.

وی افزود: از این‌رو باید کارگروه نظارت و اشتغال بر تعهد واحدها و کارگاه‌های تولیدی در ایجاد اشتغال نظارت داشته باشد و مشخص شود که چه تعدادی بیمه شده‌اند.

به گفته دکتر خادمی منابع و اعتبارات جدید را باید هدفمندتر از گذشته جذب کنیم.

مقام ارشد استان تصریح کرد: بخشی از اعتبارات توزیع نشده را در قالب نهادهای حمایتی همچون بنیاد شهید، بهزیستی و کمیته امداد داده‌اند که باید سریع‌تر آن‌ها را جذب کنیم.

وی در ادامه با اشاره به اهداف دستگاه‌های حمایتی خاطرنشان کرد: هدف این دستگاه‌ها در پرداخت تسهیلات به افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد با توجه به آسیب‌پذیر بودن این قشر تقویت آنان است و باید تلاش کرد که این اعتبارات درست هزینه شود.

خادمی بیان کرد: برای اقشار آسیب‌پذیر که تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند ضروری است با محوریت دستگاه‌های تخصصی شرایط لازم برای بهره‌مندی از تسهیلات و ایجاد اشتغال فراهم شود.

وی تاکید کرد: بخشی از منابع و اعتبارات در حوزه اشتغال را می‌توان در مباحث بوم‌گردی، گردشگری و حمایت از سرمایه‌گذاران در این حوزه جذب کرد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.