استاندار لرستان مطرح کرد: امورات مردم درشهرداری ها و نظام مهندسی تسهیل شود

on .

استاندار لرستان گفت: امورات مردمی در شهرداری‌ها و نظام‌ مهندسی به سهولت انجام نمی‌شود که انتظارمی رود هیات مدیره جدید نظام مهندسی ساختمان استان، اصلاحات لازم را در این راستا انجام دهد.به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان ، سید موسی خادمی عصر جمعه در بازدید از روند برگزاری هشتمین دوره انتخابات نظام مهندسی ساختمان لرستان در خرم آباد افزود: برای بررسی ایراداتی که مربوط به قوانین اصلی نیست، در چارچوب مشکلات استانی و شهرستانی هیات چهار نفره تشکیل شده که از این طریق مسائل را پیگیری خواهیم کرد.
وی با اشاره به اینکه وزارت راه و شهرسازی اصلاحاتی در قوانین و روش‌های اجرایی انتخابات نظام مهندسی ساختمان انجام داده است، بیان کرد: این تغییرات افرادی را که می‌توانند درانتخابات شرکت کنند محدود کرده است.
استاندار لرستان با اشاره به 2 نظریه در ارتباط با انتخاب ناظر توسط مالک و سازمان نظام مهندسی اظهارداشت: در این راستا ناظر وظیفه، مسئولیت اجتماعی و حرفه‌ ای خود را باید به درستی انجام دهد.
هشتمین دوره انتخابات سازمان نظام مهندسی ساختمان استان روز جمعه با حضور 25 داوطلب واجد شرایط در 9 شعبه خرم آباد و سایر شهرستان ها برگزار شد. 
این انتخابات در پنج رشته عمران، معماری، نقشه برداری، تاسیسات مکانیکی و تاسیسات برق تا ساعت 16 امروز برگزار شده است. 
در 2 رشته شهرسازی و ترافیک داوطلب واجد شرایط وجود نداشت و در نهایت 11 عضو این هیات مدیره با حضور تحصیل کرده رشته عمران، سه عضو معماری، و از رشته های برق، مکانیک و نقشه برداری نیز یک نفر، تشکیل می شود. 
هیات مدیره جدید سه سال فعالیت خواهد کرد و در مجموع هشت هزار و 223 نفر واجد شرایط شرکت در این انتخابات بودند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.