استاندار لرستان: کالاهای اساسی مردم در بازار تامین می شود

on .

استاندار لرستان گفت: متاسفانه برخی افراد با دامن زدن به شایعات مبنی بر نبود برخی کالاهای اساسی در جامعه موجب بروز نگرانی می شوند که باید گفت این سخنان صحت ندارد و با برنامه ریزی های انجام شده، اقلام مورد نیاز مردم در بازار تامین است.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر سیدموسی خادمی روز یکشنبه در بازدید از یک فروشگاه زنجیره ای سطح شهر خرم آباد افزود:خانواده‌ها نباید نگران کمبود کالا به ویژه اقلام اساسی شوند چرا که دولت در این خصوص برنامه‌ریزی کرده است.

وی ادامه داد: طی ماه‌های اخیر مشکلاتی در سطح بازار ایجاد شده و برخی اقلام نیز تغییر قیمت داشته اند اما نبود کالا در سطح بازار تاکنون گزارش نشده است.

وی با تاکید بر قائل شدن تفاوت میان گرانی با گران‌فروشی اظهار کرد: افزایش قیمت کالاهایی که وابستگی ارزی یا گرانی مواد اولیه و نهاده ندارند به هیچ وجه قابل قبول نیست.

استاندار لرستان گفت: همچنین گران شدن اقلامی که هزینه های مصرفی تولید، آب و برق و افزایش حقوق نیروی انسانی نداشته‌اند نیز تخلف است و با جدیت با موارد شناسایی شده برخورد می شود.

دکتر خادمی با تاکید بر اینکه کمبود برخی کالاها باید به سرعت جبران شود افزود: تامین اغلب کالاها در فروشگاه های زنجیره ای انجام شده و در این واحدها مشکل کمبود نداریم که با توجه به اعمال تخفیف 15تا 45 درصدی، مردم می توانند مایحتاج خود را از این مراکز تهیه کنند.

وی با بیان اینکه اغلب مردم از خرید فروشگاه های زنجیره‌ای راضی هستند گفت: باید از افزایش قیمت‌ها عذرخواهی کرد اما بدون شک تلاش می‌شود با ایجاد ثبات و آرامش در بازار، تعدیل قیمت‌ها انجام شود.

وی مردم را ناظران خوبی بر بازار دانست و بیان کرد: شهروندان در صورت مشاهده انحراف قیمت واحدهای صنفی و عمده فروش، مراتب را با دستگاه‌های مربوط از جمله سامانه تلفنی 124 درمیان بگذارند تا نسبت به برخورد با متخلفان اقدام شود.
40 شعبه فروشگاه زنجیره‌ای در لرستان وجود دارد.
سه هزار و 829 فقره بازرسی از واحدهای صنفی و انبارهای کالا از ابتدای تیرماه تاکنون در استان انجام شده که سهم واحدهای احتکار کننده از جریمه 290 میلیارد ریالی این بازرسی ها 250 میلیارد ریال است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.