معاون استاندار لرستان: وضعیت بازار به حالت عادی برمی‎گردد

on .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان گفت: وضعیت بازار استان به حالت عادی برمی‎گردد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، گودرز امیری در چهارمین جلسه ویژه ستاد تنظیم بازار اظهار کرد: طی چند روز گذشته کالاهایی که کمیاب بود در سطح بازار به وفور عرضه شده و به نظر می‌رسد وضعیت به حالت عادی برمی‌گردد.

وی ادامه داد: بسیاری از قیمت‌ها کاهش چشمگیری داشته است و برخی از واحدهای تولیدی در سطح ملی قیمت‌های نهایی را اعلام کردند که به واحدهای صنفی ابلاغ شد و آنها مکلف به نصب برچسب هستند.

امیری با اشاره به قیمت میوه و تره بار اضافه کرد: گروه بازرسی صنعت، معدن و تجارت هر روز صبح با کسب اطلاع از میدان میوه و تره بار قیمت فروش جزئی در شهر را مشخص کرده و تا قبل از ۹ صبح ابلاغ می‌کنند، فروشگاه‌های خرده فروش، مکلف به درج قیمت‌های ابلاغ شده هستند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خاطر نشان کرد: شهروندان در صورت نصب نشدن برچسب درج قیمت‌ها و مشاهده گران‌فروشی موارد را به شماره ۱۲۴ اطلاع دهند تا با متخلفین و مفسدین اقتصادی برخورد جدی شود.

وی با اشاره به مشکل حمل و نقل کالاها در این روزها گفت: حمل و نقل با مشارکت دستگاه‌های اجرایی شهرداری‌ها، همیاری شهرداری‌ها، نهادها، سازمان‌ها و همچنین داوطلبین بخش خصوصی کامیون‌های زیادی در اختیار مدیریت ارشد استان قرار داده‌اند که محموله‌ها و محصولات کشاورزی و پتروشیمی را جابه‌جا کنند.

امیری تصریح کرد: این جلسات بسیار تاثیر‌گذار بوده و با پیگیری‌های انجام شده انسجام و هماهنگی خوبی بین دستگاه‌های اجرایی، امنیتی و قضایی در سطح استان به وجود آمده است، از این رو با افرادی که قصد اختلال در بازار را دارند برخورد جدی می‌شود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.