‍ استاندار لرستان: الگوی بسیجی ایران در خیلی از کشورها اجرا می‌شود

on .

استاندار لرستان گفت: ایران به عنوان یک کشور مقتدر در منطقه از تمامی مولفه‌های سازنده قدرت ملی در سطح عالی برخوردار است.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر سید موسی خادمی در صبحگاه مشترک نیروهای مسلح استان و مسئولان استانی که در ستاد نیروی انتظامی استان برگزار شد، اظهار کرد: امسال هفته نیروی انتظامی در شرایطی برگزار می شود که کشور موقعیت خاص و ویژه‌ای دارد و در آینده یکی از پیروزی‌های مسلسل جمهوری اسلامی ایران را تکمیل خواهد کرد.

وی با بیان اینکه امروز شاهد دو تصویر متفاوت از کشور هستیم، گفت: تصویر اول دشمنان کشور به ویژه دشمن اصلی انقلاب اسلامی برای خود درنظر گرفته که تصویری غلط است، بر این مبنا که به لحاظ مشکلات اقتصادی، نارضایتی‌هایی در ایران وجود دارد به سطح بالایی رسیده و آن را به عنوان یک ضعت در سیستم داخلی محسوب می‌کنند.

دکتر خادمی در ادامه افزود: امریکا با تهدیدی قدیمی و از کار افتاده به نام تحریم سعی دارد بر این نقطه ضعف سوار شود، آن را تبدیل به آسیب‌پذیری کرده و بین مردم و نظام تفرقه ایجاد کند و با افزایش آن مردم و نظام را در مقابل یکدیگر قرار دهد و این تصویری است که برای خود ایجاد کرده‌اند.

استاندار لرستان گفت: این اشتباهی است که آنها مرتکب شده‌اند، مشکلات اقتصادی وجود دارد و همچنین آثار تهدید را نمی‌توان بر مزیت اقتصادی کشور نادیده گرفت چراکه اقتصادی به هم وابسته و روابط متقابل وجود دارد.

وی افزود: اما تاثیر تحریم‌ها آنچنان نخواهد بود که باعث شود دچار مشکل شویم چراکه در ایران مردم و دولت از یکدیگر جدا نیستند. نظام جمهوری اسلامی مبتنی بر اصل دین و مردم‌سالاری است، بنابراین نمی‌توان دین را از مردم گرفت، حاکمیت و جمهوریت را نیز نمی توان از مردم جدا کرد.

مقام عالی استان با اشاره به تصویر واقعی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: ایران به عنوان یک کشور مقتدر در منطقه از تمامی مولفه‌های سازنده قدرت ملی در سطح عالی برخوردار است و به لحاظ مولفه‌های سخت قدرت ملی، ژئوپولتیک و جغرافیایی و از حیث دارا بودن منابع انرژی به عنوان موقعیت استراتژیک در جهان موثرترین و کشور اول است.

وی افزود: از جنبه نیروی انسانی توسعه یافته در رده بهترین کشورهای جهان است و در حوزه زیر ساخت ها پس از انقلاب اسلامی در حوزه بنادر، راه‌ها، تامین نیازهای اساسی برای توسعه در جایگاه مناسب و خوبی قرار دارد.

استاندار لرستان با بیان اینکه ایران به لحاظ شاخص سخت قدرت دفاعی و بازدارندگی در بهترین شرایط در طول تاریخ خود قرار دارد، گفت: هیچ کشوری امروز طمع حمله نظامی به ایران را ندارد و با این توان بازدارندگی و قدرت پاسخ‌دهی بالا حرکت‌های کوچک دشمنان را با پاسخی بزرگ‌تر جواب می‌دهد.

وی با اشاره به تعبیر مقام معظم رهبری در عرصه گفتمان اظهار کرد: قدرت برتر ایران در عرصه نرم، تولید گفتمان و الهام بخشی به جهان است. الگوی بسیجی ایران در خیلی از کشورها اجرا می‌شود چراکه ایران قدرت تولید الگو در جهان را دارد.

وی گفت: به تعبیر زیبای مقام معظم رهبری بن بست وجود ندارد چراکه قدرت تولید اندیشه، نظریه و گفتمان داریم.

دکتر خادمی با بیان اینکه اتفاقاتی که طی چند سال اخیر در ایران رخ داده قدرت نرم ایران را ثابت کرده است، یادآور شد: ایران در مذاکرات برجام نشان داد که کشور بر حق و اهل گفتگو است، وفادار ماند و آن را اجرا کرد اما کشوری که خود از بنیان‌گذاران اولیه نهادهای بزرگ بین‌المللی پس از جنگ جهانی چون سازمان ملل و دادگاه لاهه بود و ایران را به کشوری هنجارشکن متهم می‌کرد، قدرت نرم ایران باعث شد که خود بزرگترین هنجارشکن و بی‌اعتنا به نهادها و سازمان‌های بین المللی تبدیل شود.

وی ادامه داد: اروپائیان که همیشه متحد امریکا بودند امروز مقابل آن ایستاده‌اند و این قدرت نرم ایران را نشان می‌دهد.

استاندار لرستان با اشاره به سخنرانی رئیس‌جمهور امریکا در سازمان ملل گفت: سخنرانی وی به گونه‌ای بود که مورد تمسخر سران قرار می‌گیرد درحالی‌که رئیس‌جمهور ایران در بهترین موقعیت در حوزه سیاست و منافع ملی بهترین سخنان را ایراد می‌کند و مورد تحسین همگی قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: این دستاورد بزرگ حقوقی و سیاسی برای ایران است که در شورای امنیت با امریکا که رئیس آن است مخالفت می‌کنند و از طرف دیگر ننگین بودن رفتار آنها در دادگاه لاهه که مورد تایید همه کشورهاست و رای به نفع ایران می‌دهد به جای پاسخ منطقی آنجا را ترک می‌کند که این بیانگر قدرت نرم ایران بوده که رو به افزایش است.

مقام ارشد استان بیان کرد: کشوری که می‌پذیرد مشکلات اقتصادی وجود دارد و وظیفه خود می‌داند که باید آن را 

با کمک مردم حل کند در مقابل هم نخواهند ایستاد.

وی به شرایط استان اشاره کرد و افزود: لرستان به عنوان پازلی از ایران زیبا نیز چنین شرایطی را دارد و مردم مشکلاتی دارند.

دکتر خادمی گفت: مردم این استان ولایی بوده و به نظام جمهوری اسلامی ایران علاقه‌مند بوده و هستند و در ایجاد این علاقه و همبستگی نیروی انتظامی یکی از عوامل مهم و موثر بوده است.

وی افزود: امنیتی که نیروی انتظامی ایجاد می‌کند جای تقدیر دارد و در برخی از نظرسنجی‌ها که صورت گرفته در بین دستگاه‌ها از آن بیشترین رضایت وجود دارد و این افتخار بزرگی برای این مجموعه است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.