‍ استاندار لرستان: پژوهش‌های کاربردی ویژه مقابله با بحران، انجام شود

on .

استاندار لرستان گفت: دستگاه‌ها پیگیر افزایش اعتبارات ملی حوادث باشند.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر سید موسی خادمی در جلسه شورای عالی مدیریت بحران استان اظهار کرد: باید برای کاهش آسیب‌های حوادث، مانور آمادگی در برابر بحران‌ها برگزار شود.

وی با اشاره به‌ امکانات برای پیشگیری و مقابله با بحران، گفت: مطرح کردن کمبودها بدون ارائه راهکار به نتیجه روشنی نمی‌انجامد.

استاندار لرستان افزود: اگر تمام اعتبارات ستاد حوادث هم به لرستان اختصاص یابد مشکلات و کمبودها رفع نمی‌شود.

وی تاکید کرد: برای مقابله با بحران‌ها و کاهش آسیب‌های پیش آمده در حوادث طبیعی و دیگر مشکلات عمومی باید مانورهایی در زمینه‌های مختلف برگزار شود.

دکتر خادمی با بیان اینکه وضعیت آمادگی دستگاه‌ها برای مدیریت و حل مشکلات در زمان پیش آمدن بحران‌ها مورد ارزیابی و بررسی لازم قرار خواهد گرفت، گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی در خصوص پیگیری افزایش تخصیص اعتبار از محل اعتبارات ملی حوادث اهتمام لازم را داشته باشند.

وی در ادامه مرجع تشخیص اولیه تعطیلی مدارس را در زمان حادثه دستگاه‌های مرتبط با ستاد بحران عنوان کرد که به صورت پیشنهاد به فرمانداران ابلاغ می‌کنند، و افزود: همچنین تصمیم‌گیری و اعلام به آموزش و‌پرورش توسط فرماندار انجام می‌شود.

استاندار لرستان به اعتبارات تخصیصی ویژه پژوهش دستگاه‌های اجرایی اشاره کرد و گفت: لازم است هدایت‌گری لازم انجام شود که پژوهش‌های کاربردی برای بهبود شرایط مقابله با بحران‌ها صورت پذیرد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.