دکتر مرادپور: حفاظت از حیات وحش نیازمند به اعتبارات ملی و فرا ملی است

on .

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر احمد مرادپور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان در جلسه کارگروه پیگیری و کنترل بیماریهای واگیر دامی در حیات وحش که در معاونت عمرانی استانداری لرستان برگزار شد، ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی و هفته دامپزشکی گفت: حمایت و حفاظت از حیات وحش یک وظیفه است، زیرا حیات وحش سرمایه ملی هر کشوری است.
وی افزود: بعضی مواقع یک گونه جانوری منحصر به یک منطقه است، همانگونه که سمندر لرستانی منحصر به این استان زیبا و پهناور است که این نشان از اهمیت داشتن حیات وحش و حفاظت از آنها دارد.
دکتر مرادپور یادآورشد: علی رغم هزینه های زیادی در راستای نگهداری حیات وحش اما با یک احتیاطی و بیماری خیلی از آنها تلف می شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان در ادامه با بیان اینکه انتظار ما از صدا و سیمای لرستان این است در راستای اهمیت و فرهنگ سازی حیات وحش برنامه های را تهیه کند، گفت: برای نگهداری از حیات وحش اعتبارات استانی جوابگو نیست، از این رو باید به دنبال اعتبارات ملی و فرا ملی باشیم.
وی از دستگاههای مرتبط خواست در بحث بیماری حیات وحش یک طرح اساسی، جامع و کاملی به تفکیک وظیفه هر دستگاه مشخص تهیه کنند.
دکتر مرادپور عنوان کرد: اگر ما جلوی بیماری حیات وحش را بتوانیم بگیریم، در آینده شاهد افزایش گونه های جانوری در سطح حیات وحش استان خواهیم بود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.