‍ معاون استاندار لرستان: برای اجرای ۱۲۵ طرح کلیدی استان برنامه‌ریزی شده است

on .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان از تدوین سند توسعه اشتغال استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، گودرز امیری روز چهارشنبه در نشست با فعالان اقتصادی استان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: برای اجرای ۱۲۵ طرح کلیدی استان برنامه ریزی شده که ۶۳ طرح اقتصادی و بخشی از آن ایستگاه‌های پمپاژی هستند که از سال ۸۰ تا کنون ناتمام مانده است.

وی افزود: هم‌اکنون عملیات اجرایی برخی از طرح‌ها شروع شده و تا سال ۱۴۰۰ باید به بهره برداری برسند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری لرستان با اشاره به اینکه سند توسعه کوهدشت در حال بررسی است، بیان کرد: سند توسعه اشتغال استان تهیه و شاخص‌های پراکندگی جمعیت طی ۲۰ سال گذشته آسیب شناسی شده است.

امیری اضافه کرد: کارگروه ویژه‌ تنظیم بازار هر شب برگزار می‌شود و در راستای تامین کالاهای اساسی و برخی اجناس در بازار استان این کارگروه به کار خود ادامه می‌دهد.

وی ادامه داد: در موضوع حمل و نقل نیز مشکلاتی وجود داشت که با برنامه‌ریزی و همکاری بین بخشی برطرف شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری لرستان افزود: کارخانه عظیم خودرو بروجرد در هیجدهم شهریور اولین خودروی خود را وارد بازار کرد و در آینده نیز با حضور یکی از مقامات ارشد دولت به بهره ‌برداری می‌رسد.

امیری بیان کرد: همچنین مشکلات برخی از واحدهای تولیدی استان برطرف و از تعطیلی آنها جلوگیری شده است.

وی با بیان اینکه مجموعه کشت‌های گلخانه ای در استان ۲۱ هکتار بوده و ۱۷۰ هکتار دیگر نیز در برنامه داریم، اظهار کرد: برنامه داریم ۱۷۰۰ هکتار کشت گلخانه‌ای را انجام دهیم که با این مهم کیفیت تولید و ارزش افزوده افزایش خواهد یافت و همچنین در مصرف آب صرفه‌جویی می‌شود.

معاون استاندار با اشاره به اینکه در فاز چهارم کارخانه سیمان دورود مشکلاتی وجود داشت که پیگیر شدیم و این مهم حل شده است، ادامه داد: ٢٠٧ میلیون یورو تسهیلات لاستیک‌سازی فروردین امسال تخصیص داده شد.

امیری با بیان اینکه در حال حاضر ۱۶۰۰ واحد صنعتی داریم، اضافه کرد: در بخش تسهیلات روستایی از ۱۲۰ میلیارد تومان سرمایه اولیه با اضافه جذب تاکنون ۱۴۰ میلیارد تومان اعتبار جذب شده است. همچنین ۱۰۶ میلیارد تومان نیز در بحث اشتغال فراگیر جذب شده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.