‍ استاندار لرستان تاکید کرد: لزوم تقویت ارتباط و همکاری با چهارمحال و بختیاری

on .

‍ استاندار لرستان تاکید کرد: لزوم تقویت ارتباط و همکاری با چهارمحال و بختیاری

استاندار لرستان همکاری مشترک در حوزه آبی و گردشگری را پایه‌ای برای ایجاد ارتباط دوسویه با استان چهارمحال و بختیاری عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر سیدموسی خادمی در جلسه با استاندار چهارمحال و بختیاری، بخش ذلقی را محروم‌ترین منطقه استان برشمرد و افزود: این منطقه دارای استعداد بالایی در بحث گردشگری است.

وی خاطرنشان کرد: وجود امامزاده محمد بن حسن(ع) در این بخش نعمت بزرگی بوده که برکت وجود آن برای پیشرفت منطقه بسیار ارزشمند است چراکه سالیانه یک میلیون زائر دارد و بخشی از آن مردم منطقه چهار محال هستند.

دکتر خادمی به وجود آبشار آب سفید نیز اشاره کرد و گفت: این آبشار به عنوان جاذبه طبیعی گردشگری برای توسعه و پیشرفت منطقه بسیار موثر خواهد بود.

استاندار لرستان همچنین وجود سد رودبار را استعداد بزرگ منطقه عنوان کرد و گفت: موقعیت این بخش که در بین سه استان واقع شده نیز وضعیت ویژه‌ای برای آینده این منطقه به وجود آورده است.

وی تصریح کرد: در راستای خدمت به مردم محروم بخش ذلقی الیگودرز، مهمترین مسئله‌ای که امروز می‌توان تعریف کرد، تقویت ارتباط و همکاری مشترک بین دو استان است.

خادمی ادامه داد: با توجه به اقدامات انجام شده در سال گذشته شاهد مطالعه راه منطقه به سمت مسجد سلیمان هستیم که پیوست بودجه بود و امسال اجرای آن آغاز شده و هم‌اکنون نیز پیمانکاران شروع به کار کرده‌اند.


مدیر ارشد لرستان گفت: ایجاد راه ارتباطی کوهرنگ و الیگودرز از جمله زیرساخت‌های ضروری برای مردم این منطقه است.

استاندار لرستان افزود: امیدواریم این کار هر چه سریع‌تر انجام شود و به سمت چهار محال و بختیاری نیز با همکاری این استان برنامه مسیر را آغاز و بازگشایی کنیم تا ارتباط برقرار شود.

وی همکاری مشترک در حوزه آبی و گردشگری را پایه‌ای برای ایجاد ارتباط دوسویه بین لرستان و استان چهارمحال و بختیاری دانست.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.