مرادپور مطرح کرد: رعایت اصول مناسب سازی جهت استفاده معلولین از ساختمانهای دولتی یک ضرورت است

on .

 مرادپور
رعایت اصول مناسب سازی جهت استفاده معلولین از ساختمانهای دولتی یک ضرورت است
به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، احمد مرادپور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان صبح امروز در جلسه سطح دسترسی آسانسور دستگاه های اجرایی استان که با حضور مدیران کل بهزیستی، استاندارد، راه و شهرسازی لرستان و سایر دستگاههای مرتبط برگزار شد، گفت: نباید هر کدام از دستگاهها مشکلات حوزه های خود را به دیگران ربط دهند بلکه باید همه پای کار باشند تا مشکلات استان لرستان را در بخش های مختلف حل و فصل کنند.
مرادپور یادآور شد: از بازدید ۴۶۸ ساختمان اداری در سطح استان لرستان توسط بهزیستی تنها ۱۰ درصد از آنها دارای آسانسور بوده که از این تعداد ۱۰ درصد ۴ درصد برای معلولین مناسب بوده که این رقم قابل قبول نیست.
وی با اشاره به اینکه استاندارد و غیر استاندارد ساختمان ها نباید سلیقه‌ای باشد، تاکید کرد: باید بررسی شود از سال ۹۲ به بعد که قرار بر مناسب سازی ساختمانهای اداری بوده تا چه حد انجام گرفته و با کسانی که در این زمینه کوتاهی کردند، برخورد شود. معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان یادآور شد: باید تمام تلاش خود را برای حل و فصل کردن بحث آسانسور و مناسب سازی در ساختمان های اداری به کار گرفته شود و بر اساس آیین نامه های موجود این استاندارسازی ها صورت گیرد.
وی افزود: از امروز به بعد از ساخت ساز ساختمان اداری و مسکونی توسط مهندس مشاور که طراحی می‌شود، باید مناسب‌سازی آن رعایت شود و در صورت عدم طراحی مناسب سازی با مهندس، ناظر، پیمانکار و افراد خاطی برخورد قاطعی صورت می گیرد.
وی از شهرداری های استان خواست ساختمان هایی که مناسب‌سازی را رعایت نکرده‌اند به هیچ وجه پایان کار به آنها داده نشود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.